aňuša
26.05.08,13:44
Ahojte,
vie mi niekto poradiť ako postupovať pri predaji garáže ?
Ako má vyzerať kúpno-predajná zmluva? Potrebujem to súrne. Ďakujem.
vieroslava
13.06.08,15:05
V prvom rade musí byť list vlastníctva na garáž, ktorá bude predmetom predaja. Ak ho predávajúci má, postup bude nasledovný:
Spíšete kúpnu zmluvu a návrh na vklad.

Náležitosti zmluvy sú:
- údaje o účastníkoch právneho úkonu
- predmet zmluvy (údaje z listu vlastníctva)
- dohoda o cene
- zmluvná voľnosť a spôsobilosť na právne úkony

Náležitosti návrhu na vklad:
- údaje navrhovateľa
- predmet návrhu
- údaje o nehnuteľnosti, ktorej sa vklad týka
- zmluvná voľnosť a spôsobilosť na právne úkony

Doporučujem zmluvu dať spísať odborníkovi, alebo právnikovi. Ak si trúfnete na spísanie zmluvy a vávrhu sami, aj tu na porade je niekoľko vzorov.

Poplatky za vklad na katastri sú pri normálnom konaní (do 30 dní) 2000.- Sk v kolkoch, pri zrýchlenom konaní (do 15 dní) 8000.- Sk v kolkoch.
maroskoq
14.06.08,05:43
ak by ste mali zaujem tak Vam zmluvu preposlem ...
Eimy77
17.06.08,18:47
MAROSKOQ prosim ta pekne, vedel by si mi tu kupno - predajnu zmluvu poslat? Nakolko ti ktori si chcu od nas kupit garaz, pytaju za vyhotovenie zmluvy 2500,- SK. Je to normalne a bezne?:mad:
cujo
25.12.08,17:10
MAROSKOQ prosim ta, vedel by si mi tu kupno - predajnu zmluvu poslat aj mne?Moja adresa je cujozavinaczoznam.sk Vopred dakujem pekne za pomoc
Marína
25.12.08,18:51
hoppe06
09.04.09,04:42
prosím Vás mohli by ste mi poslať vzor kupno-predajnej zmluvy na kúpu garáže?Ďakujem
Chobot
09.04.09,16:54
prosím Vás mohli by ste mi poslať vzor kupno-predajnej zmluvy na kúpu garáže?Ďakujem

Nájdi si k-p zmluvu na byt, na garáž je taká istá, len predmet predaja si zmeníš. Nehnuteľnosť ako nehnuteľnosť.