Claira
26.05.08,13:50
Poprosim poradit. Clovek pracoval do augusta 2007 v Nemecku, na Slovensku nebol poisteny. Bol poisteny len v poistovni v Nemecku. Potom sa vratil na Slovensko a prijmy druheho pol roka mal vsetky nad 51822,-. Musi si takyto clovek podavat RZZP? Ked ano, ako sa v takomto pripade postupuje? Predpokladam ze pot.o prijme pre ucely RZZP mu v Nemecku nedaju. Dakujem moc.
matafe
26.05.08,12:09
Predpokladám, že ide o zamestnanca. Keďže príjmy zo zamestnania vyššie ako mesačný max.VZ, t.j. 51822 nemal počas všetkých 12-tich mesiacov roku 2007, ale iba počas 6-tich mesiacov, je povinný podať RZZP, prípadne ak spĺňa ostatné podmienky, môže požiadať zamestnávateľa o vykonanie RZZP.

Pre RZZP sa neberú do úvahy príjmy dosiahnuté v zahraničí. RZZP sa podáva iba z príjmov dosiahnutých na Slovensku.
Claira
26.05.08,13:36
A nedalo by sa spravit nieco take ze z nedoplatku ktory vznikne takemuto zamestnancovi odpocitat vysku poistneho ktore bolo zaplatene v Nemecku? Nie je taka nejaka vynimka?
Andyke
26.05.08,14:09
Nie je žiadna výnimka, jeho odvody do zdrav. systému Nemecka sa nemôžu započítať na Slovensku s prípadným nedoplatkom vzniknutom v SR.
Lebo výsledok jeho RZZP bude nedoplatok.
jjoe
26.05.08,16:17
Dobry den, prosim vas ako mam podat RZZP a musim vobec? >>> 2 mesiace som bol zamestnany v SR a potom 10 v CR. Prijem v SR som mal len okolo 25 000 spolu za 2 mesiace. Asi 2 mesiace som bol aj vedeny na Slovensku ako Podriadeny sprostredkovatel poistenia (mal som ico ale nebol som zivnostnik) ale bez prijmu z tejto cinnosti. Dakujem vopred.
Jana Motyčková
26.05.08,19:13
To je trochu zložitejšie- ako sprostredkovateľ si pre ZP považovaný za SZČO bez ohľadu na príjem. Tie 2 mesiace sprostredkovania boli v tom istom období ako zamestnanie ? Počas zamestnania v ČR si sa odhlásil zo slovenskej ZP?
marmal
27.05.08,06:28
Mam podobny pripad. Zamestnanec bol do 31.8.2007 v zahranici a potom bol zamestnany u nas, nepresiahol ani jeden mesiac 51822 Sk. Musi robit RZZP ?

Dakujem

Marta
Jana Motyčková
27.05.08,10:13
Nie .
jjoe
27.05.08,12:21
Ano. Presne mi vychadza na den. K poslednemu dnu na SR som sa odhlasil z poistovne a na druhy den (prvy marcovy) som sa prihlasil v CR. Ako sprostredkovatel poistenia som bol vedeny do 4.1.v registri Narodnej banky ale odhlaseny z danoveho uradu som bol 20.2. (za meskanie oznamenia som platil pokutu dan. uradu). A kedze zijem stale v CR nevidim dovod to podavat (a hlavne to budem mat zlozite). Ako to vidite? Dakujem.
Jana Motyčková
27.05.08,12:44
Keďže do 4.1. si bol považovaný za SZČO na Slovensku, musíš podať RZZP. Vyjde tlačivo X+XA+XB.
jjoe
02.06.08,21:03
Prosim vas, to rocne zuctovanie podavam na akom urade presne (s kym to mam riesit) a mam to podat do 30.6.? Dakujem.