michaela15
26.05.08,17:19
Ahojte. Potrebujem radu aby som mohla pomôcť svojej naj kamarátke. Pred pár mesiacmi ju jeden chalan znásilnil nepodala trestné oznámenie ale zdôverila sa svojmu priateľovi ten ju však obvinil že si za to môže sama a opustil ju. Od vtedy sa veľmi uzavrela a verí že to spôsobila ona. Odbornú pomoc odmieta vraj by sa nemohla na cudzieho človeka pozerať a hovoriť také veci . Už som rozmýšľala či na internete nie je nejaká stránka alebo "pokec" pre takýchto ľudí možno by sa jej anonymne hovorilo ľahšie ale nič také som nenašla. AK niekto vie ako ju z toho dostať poradte prosím.
Tweety
26.05.08,16:00
Ahojte. Potrebujem radu aby som mohla pomôcť svojej naj kamarátke. Pred pár mesiacmi ju jeden chalan znásilnil nepodala trestné oznámenie ale zdôverila sa svojmu priateľovi ten ju však obvinil že si za to môže sama a opustil ju. Od vtedy sa veľmi uzavrela a verí že to spôsobila ona. Odbornú pomoc odmieta vraj by sa nemohla na cudzieho človeka pozerať a hovoriť také veci . Už som rozmýšľala či na internete nie je nejaká stránka alebo "pokec" pre takýchto ľudí možno by sa jej anonymne hovorilo ľahšie ale nič také som nenašla. AK niekto vie ako ju z toho dostať poradte prosím.
V prvom rade odporúčam podať na násilníka trestné oznámenie.
Ajuška
26.05.08,16:08
danushka
26.05.08,18:05
Ahojte. Potrebujem radu aby som mohla pomôcť svojej naj kamarátke. Pred pár mesiacmi ju jeden chalan znásilnil nepodala trestné oznámenie ale zdôverila sa svojmu priateľovi ten ju však obvinil že si za to môže sama a opustil ju. Od vtedy sa veľmi uzavrela a verí že to spôsobila ona. Odbornú pomoc odmieta vraj by sa nemohla na cudzieho človeka pozerať a hovoriť také veci . Už som rozmýšľala či na internete nie je nejaká stránka alebo "pokec" pre takýchto ľudí možno by sa jej anonymne hovorilo ľahšie ale nič také som nenašla. AK niekto vie ako ju z toho dostať poradte prosím.
Myslím, že Tvoja kamarátka potrebuje pomoc psychológa. Tento traumatický zážitok ju určite veľmi poznačil a sama sa s ním nevysporiada. Vysvetli svojej kamarátke, že priateľ , ktorý ju opustil po zdôverení sa nestál za to a zrelý, múdry človek by to nikdy neurobil. Určite stratila sebadôveru, bude sa cítiť ešte poníženejšia. Ak Ti kamarátka dôveruje, navrhni jej, že na prvé stretnutie s psychológom pôjdeš s ňou, aby si jej uľahčila prelomiť ľady. Otvorený rozhovor s odborníkom jej určite pomôže. Horšie bude, keď to bude dusiť v sebe, bude sa obviňovať, bude nenávidieť mužov a z tohto začarovaného kruhu nebude vedieť von...A hlavne stoj pri nej.
michaela15
26.05.08,18:06
z názorom že treba podať trestné oznámenie súhlasím ale keby sa mi niečo také stalo neviem či by som o tom vedela hovoriť za tú stránku ďakujem
michaela15
26.05.08,18:13
ísť s ňou k psychológovi pre mňa problém nie je no bývame na dedine a v našom okolí sú len psychiatrovia a tý radi predpisujú lieky no ja si myslím že by skôr mala o tom hovoriť kde sa dá zistiť najbližší psychológ keď sme zo Žarnovického okresu
danushka
26.05.08,18:27
ísť s ňou k psychológovi pre mňa problém nie je no bývame na dedine a v našom okolí sú len psychiatrovia a tý radi predpisujú lieky no ja si myslím že by skôr mala o tom hovoriť kde sa dá zistiť najbližší psychológ keď sme zo Žarnovického okresu
Skús zavolať na 0905 290 150. Je to linka dôvery, určite Vás nasmerujú na odborníka vo Vašom okolí.
jozka56
26.05.08,18:30
Michaela15 určite aj v Žarnovickom okrese nájdete psychológa, stačí ísť na polikliniku a chodiť od dverí k dverám a nájdete, to čo hľadáte. Vašej mladej kamarátke musíte byť oporou, veď jej hrozí doživotná sexuálna trauma. Snažte sa ju čo najviac dostať medzi mládež. Držím Vám palce.
michaela15
26.05.08,18:56
Polikliniku v Novej Bani zrušili snažím sa konať hlavne preto že dnes dala výpoveď v práci len preto že robí prevažne v mužskom kolektíve do spoločnosti ju tak ľahko nedostanem som už asi posledná s kým hovorí aspoň trochu otvorene preto nechcem urobiť chybu aby sa úplne neuzavrela rozmýšľam že s tým pôjdem za psychológom ja
misomiso
26.05.08,19:02
Polikliniku v Novej Bani zrušili

Ved bolo na case. Vsetci sa bali prekrocit prah, uz tam nikto nechodil. Blizko mate Zlate Moravce alebo Ziar nad Hronom.
jozka56
26.05.08,22:20
Michalea15, misomiso Ti radí iné polikliniky, využi ich pre ich svoju kamarátku. Nezabudni ju ťahať medzi ľudí, je to dôležité, nesmie zostať zavretá medzi 4 stenami. Kamarátky pomáhajte!!!!!! j:---
jozka56
26.05.08,22:38
Michaela15, vo svojom profile máš uvedené, že sa venuješ deťom s poruchami učenia.. Malá pripomienka, vedia o znásilnení rodičia Tvojej kamarátky???????? Aká je ich reakcia??? ..... A prečo to nevedia??? j
Karas Milan
27.05.08,02:54
Ahoj Michaela15.

Koľko rokov má kamarátka ??
Bola už dostatočne samostatná?
Je submisívny typ?
Je z harmonickej rodiny?
Je monogamný typ?
Bolo to jej prvé zamestnanie?
Mala aspoň dostatok skúseností z rôznych vzťahov v kolektíve?
A podobné otázky musíš preveriť ty , kedže si jej kamarátka a aj psychológ sa bude určite pýtať.

Ahoj
Ka Mil
horka
27.05.08,03:57
http://nanicmama.sk/puberta/hladam-radu-uprimne nie je to presne, ale obdobne. Snaž sa nájst na internete nejake blogy venujúce sa tejto téme, dôležitá je tvoja pomoc, skús hľadať schopnú psychologičku prípadné linky istoty alebo tak sa to volá aj ked mnohé sú pre deti, vedeli by ti iste poradiť niekoho ľudského, kto by si s ňou pohovoril, možno sa to dá cez maily alebo tak nejak, ale mala by to dostať so seba a hlavne sa prestat obvinovať.
Psycholog
28.05.08,11:19
Myslím, že Tvoja kamarátka potrebuje pomoc psychológa. Tento traumatický zážitok ju určite veľmi poznačil a sama sa s ním nevysporiada. Vysvetli svojej kamarátke, že priateľ , ktorý ju opustil po zdôverení sa nestál za to a zrelý, múdry človek by to nikdy neurobil. Určite stratila sebadôveru, bude sa cítiť ešte poníženejšia. Ak Ti kamarátka dôveruje, navrhni jej, že na prvé stretnutie s psychológom pôjdeš s ňou, aby si jej uľahčila prelomiť ľady. Otvorený rozhovor s odborníkom jej určite pomôže. Horšie bude, keď to bude dusiť v sebe, bude sa obviňovať, bude nenávidieť mužov a z tohto začarovaného kruhu nebude vedieť von...A hlavne stoj pri nej.
Na první kontakt mohu nabídnout můj ICQ 441 427 748, funguji zejména večer po prozvonění na 0902 130 988. Petr
feron
31.05.08,20:54
V Žiari n.Hronom aj vo Zvolene sú šikovné psychologičky aj psychiatričky, ktoré by určite vedeli pomôcť, predpokladám, že s mužmi psychológmi či pasychiatrami by komunikovala ťažšie, aj keď aj táto možnosť je často dobrá (aj keď sa to niekomu zdá paradoxné). Kontakty sa dajú zohnať v tel.zozname, či na internete. Myslím si, že taký osobný problém sa nedá komplxne riešiť len cez internet či ICQ, ide o individuálny problém, kotrý je najlepšie riešiť individuálnym prístupom zoči-voči s psychoterapeutom (psychológ, psychiater), hoci začiatok je vždy ťažký. Izolácia je to najhoršie riešenie. viem to z vlastných skúseností, som psychológ, stretávam sa s tým. Prejem veľa odvahy k riešeniu.
michaela15
31.05.08,21:00
Michaela15, vo svojom profile máš uvedené, že sa venuješ deťom s poruchami učenia.. Malá pripomienka, vedia o znásilnení rodičia Tvojej kamarátky???????? Aká je ich reakcia??? ..... A prečo to nevedia??? j
Je dospelá do toho sa nemôžem starať
michaela15
31.05.08,21:02
V Žiari n.Hronom aj vo Zvolene sú šikovné psychologičky aj psychiatričky, ktoré by určite vedeli pomôcť, predpokladám, že s mužmi psychológmi či pasychiatrami by komunikovala ťažšie, aj keď aj táto možnosť je často dobrá (aj keď sa to niekomu zdá paradoxné). Kontakty sa dajú zohnať v tel.zozname, či na internete. Myslím si, že taký osobný problém sa nedá komplxne riešiť len cez internet či ICQ, ide o individuálny problém, kotrý je najlepšie riešiť individuálnym prístupom zoči-voči s psychoterapeutom (psychológ, psychiater), hoci začiatok je vždy ťažký. Izolácia je to najhoršie riešenie. viem to z vlastných skúseností, som psychológ, stretávam sa s tým. Prejem veľa odvahy k riešeniu.
Je neskoro na výber psychloga bude jej pridelený je v nemocnici siahla si na život
kukurička
31.05.08,21:14
Je neskoro na výber psychloga bude jej pridelený je v nemocnici siahla si na život
:eek::eek::eek: fúha. Ja len dúfam, že sa z toho dostane /čo iste potrvá nejakú dobu/, hoci na to určite do konca života nezabudne. Pre mládenca čo to vykonal hádam príde aj odplata. To mu nemôže len tak ľahko prejsť. Držím palce.
danushka
31.05.08,21:14
Je neskoro na výber psychloga bude jej pridelený je v nemocnici siahla si na život
...nie je k tomu čo dodať...:mee::mee::mee::mee::mee::mee:
Môžme len konštatovať ľútosť, veriť, že vinník bude potrestaný a Tvoja kamarátka je konečne pri ľuďoch, ktorí jej odborne pomôžu. My ostatní sa modlime, aby naše dcéry, manželky niečích mužov a žiadne ženy nestretávali takýchto zvrhlíkov. Je to strašné.
pasuliatko
02.06.08,19:51
Ahojte. Potrebujem radu aby som mohla pomôcť svojej naj kamarátke. Pred pár mesiacmi ju jeden chalan znásilnil nepodala trestné oznámenie ale zdôverila sa svojmu priateľovi ten ju však obvinil že si za to môže sama a opustil ju. Od vtedy sa veľmi uzavrela a verí že to spôsobila ona. Odbornú pomoc odmieta vraj by sa nemohla na cudzieho človeka pozerať a hovoriť také veci . Už som rozmýšľala či na internete nie je nejaká stránka alebo "pokec" pre takýchto ľudí možno by sa jej anonymne hovorilo ľahšie ale nič také som nenašla. AK niekto vie ako ju z toho dostať poradte prosím.



skús ju dokopať k tomu aby podala to tresné oznámenie,pokial vie o koho ide,lebo sa to môže zopakovať nie len u nej ale ten človek to môže urobiť xy krat,určite su thake ,,pokeci,, len treba hladať
kukučka
02.06.08,20:09
aký má význam pokračovať v téme, založenej Michaelou pre pobavenie? Nahlasujem.