kobolcs
26.05.08,19:00
Dobry den,

rozmyslam ako trosku "vyrobit" peniaze samozrejme legalne
S touto situaciu neviem rady :
Druh 'podnikania' : cestovatel - fotograf bez ŽL
Druh príjmu : predaj práv/licencii k fotografiam
Podľa mňa sa nejedná o fotograficé služby ale predaj prav podla AZ.
Moje otazky :

1) je mozne odpocitat na SK pre nepodnikatela naklady za cestu, ubytovanie, nakup spotr. materialu, príp investicii do techniky ? (ak nie akym sposobom je to mozne)
2) tie cesty by mali byt niekedy aj velmi dlhodobe (nov '08-jan'10)
ale s príjmami aj počas cesty. Je to problem danovy ?
3) predpokladam ze tie prijmy by mali byt hlavne zo zahranicia
menito nieco nasituacii ?

Hlavne mi ide o moznost odpoctu nakladov (cestovne,investicii)? Ak to mam rovno zakomponovat do ceny fotiek tak nikto ich nekupi :mee:
Poradte mi prosim .
misomiso
26.05.08,18:24
Dobry den,




Hlavne mi ide o moznost odpoctu nakladov (cestovne,investicii)? Ak to mam rovno zakomponovat do ceny fotiek tak nikto ich nekupi :mee:
Poradte mi prosim .

Ale ved ty to tam musis zapocitat, bez ohladu n ato, ci si to mozes uplatnit v danovom priznani ako naklady alebo nie.

Ved "odpocet nakladov" predsa neznamena, ze ti "niekto" tieto naklady preplati. Teda minies 2 mil, spravis 5000 fotiek, z toho predas 8, teda jedna fotka musi stat 250.000 Sk (aby si bol aspon na nule).
kobolcs
27.05.08,17:35
Ajaj a to sme este nebrali do uvahyZP/LF/DzPFO. :-( +60 000 /fotka. Nevidím to ruzovo, mozno keby som uz bol fin.nezavislý od prijmov zamestnanecko-podnikatelskych tak by som to skusil v reali takto mi zostavaju len naklady a radost z fotiek a veci/ludi videnych/stretnuti.