babs
26.05.08,19:05
Zdravim vsetkych poradakov,
mozno pre niekoho banalna otazka, ale chcela by som sa spytat na toto:
Subjekt podal registraciu na DPH (obrat viac ako 1500000), danovy urad vydal osvedcenie o registracii DPH, kde je uvedene, ze platitelom dane sa stava od 1. maja 2008. a moja otazka znie, ze ktory datum je dolezity pri vystavovani faktur - je to datum vystavenia, ktory je dajme tomu 15. maja alebo datum dodania sluzby, ktory je 30. aprila..Mala byt faktura vystavena uz s DPH alebo este bez dph? nie je mi to jasne faktura je vystavena v obdobi ked uz je platitelom ale zase dodanie bolo este april..
dakujem za reakcie..
Johanka
26.05.08,19:33
Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru, služby .... Bližšie § 19-21 Zákona o DPH.
babs
26.05.08,19:37
takze faktura ma byt bez DPH? kedze dodanie bolo v aprili a platcom DPH je subjekt od 1. maja?
Johanka
26.05.08,20:06
Áno.
babs
27.05.08,06:24
a najdem to aj presne niekde vyspecifikovane v zakone??