charonme
26.05.08,19:42
prosim neviete o nejakom slusnom sprchovom paneli? vsade kde hladam maju len same neslusne. bud maju neslusnu cenu cez 1000 euro alebo su to nejake cinske plastove smejdy alebo su skarede a bez najzakladnejsich funkcii.

mne by stacilo aby mali hornu velku siroku sprchu + obycajnu rucnu na hadici a 3-6 trysiek a aby to bol nejaky jednoduchy uzky obdlznikovy tvar.

jedine co som doteraz nasiel su "bls niagara" a "bls kaskata" ale tie maju cenu na hornej hranici prijatelnosti. zrejme ked nic ine nenajdem tak kupim jednu z nich (ked dosetrim)
Chobot
26.05.08,19:43
prosim neviete o nejakom slusnom sprchovom paneli? vsade kde hladam maju len same neslusne. bud maju neslusnu cenu cez 1000 euro alebo su to nejake cinske plastove smejdy alebo su skarede a bez najzakladnejsich funkcii.

mne by stacilo aby mali hornu velku siroku sprchu + obycajnu rucnu na hadici a 3-6 trysiek a aby to bol nejaky jednoduchy uzky obdlznikovy tvar.

jedine co som doteraz nasiel su "bls niagara" a "bls kaskata" ale tie maju cenu na hornej hranici prijatelnosti. zrejme ked nic ine nenajdem tak kupim jednu z nich (ked dosetrim)

Osobne si myslím, že sprchové panely sú rovnaká hovadina ako rohové vírivé vane s tryskami a perličkou do panelákovej kúpeľne. Majú nehoráznu spotrebu vody a po roku - dvoch ju budeš skutočne využívať možno 5x za rok. Škoda vyhodených peňazí. Ale ak ju skutočne chceš....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
charonme
27.05.08,05:09
to mas pravdu, ale ja nemam vobec vanu
Chobot
27.05.08,07:11
to mas pravdu, ale ja nemam vobec vanu

Ja na tvojom mieste by som si spravil pekný sprchový kút bez panela, len s klasickou sprchou (prípadne by som kúpil masážnu hlavicu). Ale je to tvoje rozhodnutie, takže asi som ti na otázku neporadil.

Tie sprchové panely mi znechutil jeden architekt, keď sme chceli prerobiť kúpeľňu a kuchyňu. Po pohľade na dispozičné riešenie panelákovej kúpeľne (jadra) mi hneď navrhol dať tam sprchový panel za nejakých 40 tisíc (mám silný pocit,že z toho mal provízie) a chcel, aby som si hneď vybral povrch kuchynskej linky. Tak sme sa pekne rozlúčili a viac sa nevideli.
leonq
27.05.08,07:42
navyse malokto vam povie ze k podobnym veciam je nutne prikupit aj upravovace vody, inak trisky sa vam zanesu vodnym kamenom, alebo podnymi "vecami" nase distribuovane vody su pomerne nehostinne k vymozenostiam typu masazna vana, sprcha...
staci pozriet na obycajnu sprchu po par mesiacoch...

skor by som investoval do namontovania, "kupelnoveho radia" :)
usko 1
31.05.08,18:11
Sprchový panel s tryskami máme a nikomu!!! ho neodporúčam, bola to jedna z našich najzbrklejších investícií v dome. Aj keď máme aj hore spomínaný upravovač vody , neprajem nikomu údržbu tohto zariadenia. Naozaj stačí masážna sprcha, žiaĺ všetko vyzerá super v katalógoch, ale každodenná realita a následná údržba je iná.
charonme
05.06.08,10:25
zanasaju sa trysky? nepomaha ak su z nejakej gumy alebo silikonu? alebo sa zanasaju aj trubky/hadice? rozpadava sa? tecie? a napokon - v akej cenovej kategorii? do 20k? do 100k? nad 100k?

dakujem
charonme
25.07.08,05:59
bump :(