linko1
26.05.08,21:57
ahojte, nevedela som, kam to mám dať, ale možno sa tu nájde niekto , kto mi poradí, môže sa v predu v aute prepravovať dieťa na sedačke veďľa vodiča? ak má auto len jednu radu sedadiel vpredu - Renolt Trafic?
prosím poradte...
pretože vyhlášku o tom neviem nájsť a mám rozporuplné odpovede. Oli
Stefan2005
26.05.08,20:26
ahojte, nevedela som, kam to mám dať, ale možno sa tu nájde niekto , kto mi poradí, môže sa v predu v aute prepravovať dieťa na sedačke veďľa vodiča? ak má auto len jednu radu sedadiel vpredu - Renolt Trafic?
prosím poradte...
pretože vyhlášku o tom neviem nájsť a mám rozporuplné odpovede. Oli

Preprava detí na predných sedadlách nie je zakázaná za použitia autosedačky.

Bližšie viď 554/2006 Z.z. a 315/1996 Z.z, prípadne i
http://drahovsky.blog.sme.sk/c/97387/Zoznam-clankov-2007

.... ale pretože ako vo všetkých našich zákonoch je to tak i tak, pozri i
http://drahovsky.blog.sme.sk/c/128160/Preprava-deti-komentar-k-navrhu-zakona.html
linko1
26.05.08,20:32
ďakujem, :):):):):):)
to je super, nemohla som to nikde nájsť, Oli
linko1
26.05.08,20:42
[/quote]
tak dúfam, že to nebude problém, lebo som sa informovala aj u známych aj na polícii a jeden ti povie tak druhý tak...
asi si budem nosiť vytlačený zákon na papieriku a keby dačo tak im to ukážem
ach bože banánová republika:cool::cool::cool:
misomiso
26.05.08,20:44
tak dúfam, že to nebude problém, lebo som sa informovala aj u známych aj na polícii a jeden ti povie tak druhý tak...
asi si budem nosiť vytlačený zákon na papieriku a keby dačo tak im to ukážem
ach bože banánová republika:cool::cool::cool:[/quote]

Ak spravis sucasne aj nejaky drobny priestupok, za ktory ta budu moct policajti malicko pokutovat, tak nebude problem. Ak ta ale zastavia aby zarobili a nebudu moct najst nic ine, tak ti asi ani papierik v ruke nepomoze. :)
linko1
27.05.08,11:25
to s tým " papierikom" bolo myslené len tak zo žartu, pretože fakt neviem, ako je možné , že jeden policajt ti povie tak a druhý tak, ako si to mám overiť, ktorá odpoved platí a na čo sa mám vlastne odvolať a čo robiť v takom prípade ak si to policajt nedá vysvetliť , že dieťa môže ak je v sedače sedieť vedľa vodiča normálne v smere jazdy a ja sedím na tretej sedačke? a podotýkam, že viac miest v aute nie je, kam by sa dieťa dalo umiestniť...
petmar
29.08.08,19:13
Ešte niečo: ak je pred tou sedačkou airbag, musí byť vypínateľný a pri prevoze dieťaťa vypnutý !