LuciaTT
26.05.08,21:40
Ahoj.
Pred 10 dňami sa mi predčasne (34 tt) narodilo druhé dieťatko, vytúžené dievčatko. Na základe ultrazvuku mu neurologička stanovila diagnózu lissencefália - nevyvinutie mozgových závitov. Stratli ste sa už niekto s takouto diagnózou? Potrebujem zistiť, či existuje ešte niekto okrem nás, kto sa musí boriť s takýmto osudom...
BXLmiami
27.05.08,09:04
Mrzí ma to,ale je to v podstate nevyvinutie mozgovej kôry a nedá sa s tým nič robiť.Porucha nastáva pri vývoji plodu medzi 10-22 týždnom tehotenstva.Myslím,že by bolo vhodné prípadné genetické vyšetrenie rodičov,či podobný problém nehrozí aj do buducna.Táto vada je našťastie zriedkavá.
LuciaTT
27.05.08,11:52
Ďakujem za príspevok. Krv našej dcéry už poslali do BA, vraj to bude trvať cca 6 týždňov. Nikto nám nevie povedať, prečo sa to stalo, všetky vyšetrenia sú aj boli v poriadku. Nikdy som nevedela žiť zo dňa na deň a teraz ma k tomu všetci nútia. Potrebujem počuť nejakú prognózu, či bude žiť, ako dlho, všetko čo sa dá.
Ďakujem...
BXLmiami
27.05.08,12:42
Zrejme tu prognozu nevedia.Nikto nevie,prečo sa také veci stávajú,muselo v tom čase prísť k poškodeniu,hovorí sa o genetike,takže vyšetrenia asi ano.
LuciaTT
27.05.08,20:06
A stretli ste sa už niekedy s podobnou alebou aj rovnakou diagnózou v praxi? Chcela by som nájsť a spojiť sa s nejakými rodičmi v podobnej situácii.
JankaO
27.05.08,22:05
A stretli ste sa už niekedy s podobnou alebou aj rovnakou diagnózou v praxi? Chcela by som nájsť a spojiť sa s nejakými rodičmi v podobnej situácii.

http://www.lissencephaly.org.uk/