kačer
27.05.08,06:32
Ahojte poraďáci,
preštudovala som si príspevky o RZZP r.07, ale predsa si nie som istá, preto Vás prosím o pomoc.
Mám súbežne troch zamestnávateĺov, dvoch po celých 12 mes., jedného 11 mes. Vo všetkých kalendárnych mesiacoch som mala príjem zo všetkých zamestnaní nižší ako 51 822 Sk. A teraz ten problém. Súčasne som členom ZVB a za prácu v ZVB som mala za r.07 príjem 11 tis. Sk, ktorý bol zdanený zrážkovou daňou, ktorú som si uplatnila v DP, hoci mi nebola vrátená, pretože som mala vyšší príjem.
Musím podať RZZP kvôli zrážkovej dani? Tlačivo S, SA?
Ďakujem za odpoveď
katka50
27.05.08,07:34
Ahojte poraďáci,
preštudovala som si príspevky o RZZP r.07, ale predsa si nie som istá, preto Vás prosím o pomoc.
Mám súbežne troch zamestnávateĺov, dvoch po celých 12 mes., jedného 11 mes. Vo všetkých kalendárnych mesiacoch som mala príjem zo všetkých zamestnaní nižší ako 51 822 Sk. A teraz ten problém. Súčasne som členom ZVB a za prácu v ZVB som mala za r.07 príjem 11 tis. Sk, ktorý bol zdanený zrážkovou daňou, ktorú som si uplatnila v DP, hoci mi nebola vrátená, pretože som mala vyšší príjem.
Musím podať RZZP kvôli zrážkovej dani? Tlačivo S, SA?
Ďakujem za odpoveď
A mala si to vyplatené na základe Dohody o vykonaní práce?
Jozef Mihál
27.05.08,07:44
Musím podať RZZP kvôli zrážkovej dani? Tlačivo S, SA?
Ďakujem za odpoveď

V uvedenom prípade nemusíte podávať RZZP.
kačer
27.05.08,08:41
nie na základe dohody
kačer
27.05.08,08:42
srdečne Ďakujem, potešili ste ma
Zužu
27.05.08,09:09
nie na základe dohody

dohoda nejde do RZZP ? bola preddavková daň

ďakujem
kačer
27.05.08,09:52
príjem bol zdanený zrážkovou daňou, ale podávala som si DP sama
Jana Motyčková
27.05.08,10:39
Ak popri zamestnaní ktokoľvek má dohodu alebo iný príjem zdanený podľa §5 (okrem príjmu zo zamestnania), tak tento príjem do RZZP nevstupuje.
kačer
28.05.08,03:37
nase odmenovanie je zalozene iba na Zmluve o Spolocenstve a Stanovach, ktore v case vzniku nasho Spolocenstva boli povinne - teraz uz Stanovy nie su povinne. Nie je to ziadny zmluvny pracovno-pravny vztah - da sa povedat, ze je to odmena za vykon funkcie -