b.breza
27.05.08,09:10
Zákonom č. 181/2008 Z.z. je zverejnené opatrenie MPSVR SR o sumách základnej náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách takto:

Suma základnej náhrady za každý 1 km jazdy:
........druh vozidla ........................... zákl. náhrada................ (bolo)
------------------------------------------------------------------------
jednostop. vozidlá a trojkolky ............... 1,50 Sk ...................(1,70 Sk)
osobné mcestné motor. vozidlá ............. 5,50 Sk .................. (6,20 Sk)

Opatrenie bolo schválené dňom 13.5.2008, ale podľa § 8 zák .č.283/2002 Z.z. nadobúda účinnosť 1.6.2008.
VERONIKA6
27.05.08,09:11
Zákonom č. 181/2008 Z.z. je zverejnené opatrenie MPSVR SR o sumách základnej náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách takto:

Suma základnej náhrady za každý 1 km jazdy:
druh vozidla zákl. náhrada (bolo)
------------------------------------------------------------------------
jednostop. vozidlá a trojkolky 1,50 Sk (1,70 Sk)
osobné mcestné motor. vozidlá 5,50 Sk (6,20 Sk)

Opatrenie bolo schválené dňom 13.5.2008, ale podľa § 8 zák .č.283/2002 Z.z. nadobúda účinnosť 1.6.2008.
Sleduj témy. Už sa tu o novom zákone popísalo veľa. Asi si chábal/a/ niekoľko dní na PORADE.
monyka
27.05.08,10:28
pozor podľa § 2 "Toto opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia" a opatrenie je z 13. mája 2008, tak náhrady počítame už od 13. mája, no nie?
A je to trochu nelogické, že to znížili na osobné mot. vozidlá:mad:
Gabi03
27.05.08,10:32
pozor podľa § 2 "Toto opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia" a opatrenie je z 13. mája 2008, tak náhrady počítame už od 13. mája, no nie?
A je to trochu nelogické, že to znížili na osobné mot. vozidlá:mad:

http://www.porada.sk/736798-post702.html
monyka
27.05.08,10:39
Ale to platí len pre prac. cesty zamestnancov alebo sa do toho počíta aj SZČO ako zamestnávateľ keď bol na prac. ceste?
Gabi03
27.05.08,10:43
Ale to platí len pre prac. cesty zamestnancov alebo sa do toho počíta aj SZČO ako zamestnávateľ keď bol na prac. ceste?

Akým zákonom o cestovných náhradách sa riadia SZČO?
Johanka
27.05.08,10:56
Ale to platí len pre prac. cesty zamestnancov alebo sa do toho počíta aj SZČO ako zamestnávateľ keď bol na prac. ceste?
... zákon o cestovných náhradách platí aj dokonca aj pre SZČO, ktorý nie je zamestnávateľ :).
durisovad
27.05.08,14:33
Viete niekto, preco sa znizila nahrada za km? Ved auta nezlacneli a o sluzbach v servisoch ani nehovoriac.
veronikasad
27.05.08,14:45
Viete niekto, preco sa znizila nahrada za km? Ved auta nezlacneli a o sluzbach v servisoch ani nehovoriac.
Vraj zlacneli... Pozri príspevok č. 4 od Rozalky

http://www.porada.sk/t82865-zakon-o-cestovnych-nahradach-zmena-sadzieb-od-1-6-2008-a.html?highlight=stravn%E9
durisovad
27.05.08,15:26
A kde??