waitinka7
27.05.08,09:33
Ahojte poraďáci,
chcela by som sa Vás - skúsenejších opýtať, ako je to s týmito tzv. P-čkami od lekára. Viem, že na osobu môže byť 7 dní do roka. (t. j., že hodiny sa zratávajú).
Ale čo ak v priebehu roka zmením zamestnávateľa, ako ten budúci zamestnávateľ vie, koľko P-čiek som už mala a koľko si môžem uplatniť u neho? Nie je to tak, že je to nekontrolovateľné, a môžem si ďalších 7 dní vyčerpať u nového zamestnávateľa, hoci u predchádzajúceho som už nejaké mala?
Ďakujem Vám za odpoveď.
VERONIKA6
27.05.08,07:37
Ahojte poraďáci,
chcela by som sa Vás - skúsenejších opýtať, ako je to s týmito tzv. P-čkami od lekára. Viem, že na osobu môže byť 7 dní do roka. (t. j., že hodiny sa zratávajú).
Ale čo ak v priebehu roka zmením zamestnávateľa, ako ten budúci zamestnávateľ vie, koľko P-čiek som už mala a koľko si môžem uplatniť u neho? Nie je to tak, že je to nekontrolovateľné, a môžem si ďalších 7 dní vyčerpať u nového zamestnávateľa, hoci u predchádzajúceho som už nejaké mala?
Ďakujem Vám za odpoveď.
Pozri si príspevok "Vyšetrenie v zdravotníckom zariadení" práve tam prebieha o tom diskusia.
912
27.05.08,07:37
simonka1
27.05.08,07:38
U nás sa to prepočítava ako trebárs dovolenka, t.z. že u nového zamestnávateľa máš nárok iba na alikvotnú časť.
katka50
27.05.08,07:40
Ahojte poraďáci,
chcela by som sa Vás - skúsenejších opýtať, ako je to s týmito tzv. P-čkami od lekára. Viem, že na osobu môže byť 7 dní do roka. (t. j., že hodiny sa zratávajú).
Ale čo ak v priebehu roka zmením zamestnávateľa, ako ten budúci zamestnávateľ vie, koľko P-čiek som už mala a koľko si môžem uplatniť u neho? Nie je to tak, že je to nekontrolovateľné, a môžem si ďalších 7 dní vyčerpať u nového zamestnávateľa, hoci u predchádzajúceho som už nejaké mala? Podľa mňa je to presne tak.
Ďakujem Vám za odpoveď.
Odpoveď v texte.
VERONIKA6
27.05.08,07:40
U nás sa to prepočítava ako trebárs dovolenka, t.z. že u nového zamestnávateľa máš nárok iba na alikvotnú časť.
Prečo iba alikvotnú časť u nového zamestnávateľa? Máš nárok na 7 dní.
waitinka7
27.05.08,07:52
Ďakujem za rýchle odpovede...idem ešte pozrieť link, ktorý ste uviedli, nevedela som, že sa to rieši aj inde...
A podľa mňa rátanie to na alikvótnu časť je absolútne nesprávne.
Chobot
27.05.08,08:10
U nás sa to prepočítava ako trebárs dovolenka, t.z. že u nového zamestnávateľa máš nárok iba na alikvotnú časť.

Toto krátenie nemá opodstatnenie v zákone. Písal som o tom aj tu:

http://www.porada.sk/t65188-dolezite-osobne-prekazky-v-praci.html