Siazria
27.05.08,12:08
dobry den.som na materskej a zaujímalo by ma ako je to s návštevou lekára.Totiz ja teraz beham po doktoroch a manžel musí byt doma s malym. My sme si mysleli že môže ostat s malym na priepustku ktorá by mu mala platit 4 hodiny. Ale šefka mu povedala že si musí zobrat dovolenku lebo po doktoroch budem chodit ja a nie on. dakujem pekne
jankasm
27.05.08,10:18
dobry den.som na materskej a zaujímalo by ma ako je to s návštevou lekára.Totiz ja teraz beham po doktoroch a manžel musí byt doma s malym. My sme si mysleli že môže ostat s malym na priepustku ktorá by mu mala platit 4 hodiny. Ale šefka mu povedala že si musí zobrat dovolenku lebo po doktoroch budem chodit ja a nie on. dakujem pekne

No to má pravdu. Ak by si bola napr. chorá, a treba ísť s malým k lekárke, tak môže ísť aj manžel a má nárok na § za sprevádzanie dieťaťa. Alebo by si mohol zobrať OČR napr. keby si ležala týždeň v nemocnici.
Ale takto, keď po lekároch beháš ty a on musí doma strážiť dieťa, tak takú ospravedlnenku mu nikto neuzná. On môže dostať z práce priepustku, akože má dovolené opustiť pracovisko, ale ten čas si musí alebo nadrobiť, alebo by to bolo vlastne neplatené voľno. Ďaľšou možnosťou je pol dňa dovolenky. :o
Siazria
27.05.08,10:25
Dakujem pekne za odpoved.
lucilla8
27.05.08,12:35
Tiež trošku podobný prípad riešim. Náš zamestnanec potrebuje ísť so svojim ročným dieťaťom doktorovi, jeho maželka je na materskej a ešte k tomu sa im pred mesiacom narodili dvojičky. Môže si náš zamestnanec uplatniť § že sprevádza svoje dieťa k lekárovi, aj ked jeho manželka je na materskej dovolenke?? Snád je to zrozumiteľne napísané. Dakujem
VERONIKA6
27.05.08,12:42
Tiež trošku podobný prípad riešim. Náš zamestnanec potrebuje ísť so svojim ročným dieťaťom doktorovi, jeho maželka je na materskej a ešte k tomu sa im pred mesiacom narodili dvojičky. Môže si náš zamestnanec uplatniť § že sprevádza svoje dieťa k lekárovi, aj ked jeho manželka je na materskej dovolenke?? Snád je to zrozumiteľne napísané. Dakujem
Môže. K mamičkám s dvojičkami mám vrúcny vzťah, nakoľko som sama mala dvojičky a viem čo to obnáša.
Chobot
27.05.08,14:25
Tiež trošku podobný prípad riešim. Náš zamestnanec potrebuje ísť so svojim ročným dieťaťom doktorovi, jeho maželka je na materskej a ešte k tomu sa im pred mesiacom narodili dvojičky. Môže si náš zamestnanec uplatniť § že sprevádza svoje dieťa k lekárovi, aj ked jeho manželka je na materskej dovolenke?? Snád je to zrozumiteľne napísané. Dakujem

Súhlasím s VERONIKA6. Aj keby nemala tie dvojičky, aj tak môže. Ide predsa o sprevádzanie dieťaťa k lekárovi a je jedno, že je jeho manželka doma. To by sa potom muselo skúmať, či pri inom sprevádzaní nie je náhodou babka doma alebo iný rodinný príslušník.
jankasm
28.05.08,07:48
Súhlasím, mám na to úplne rovnaký názor, a len som vyvaľovala oči keď som počula, že existujú zamestnávatelia, ktorí jednoducho neuznajú § ani OČR manželovi, v prípade, že je manželka na MD alebo RD, vraj na to nemá nárok. :eek:
Netuším teda, akým § zo zákona by toto svoje tvrdenie chceli podložiť.