ĽUBAMÁRIA
27.05.08,13:01
Prosím o radu,

mám zamestnanca ktorý:

od 1.1.07 do 28.8.07 - zamestnanec (zamestnávateľ A)
od 14.8.07 do 31.8.07 - DOHODA o vykonaní práce
od 2.9.07 do 31.12.07 - zamestnanec (zmaestnávateľ B)

od 29.8.07 do 2.9.07 - dobrovoľne nezamestnaný (nebol vedený na Úrade práce)- neplatil si príspevky na ZP

Otázka: Musí si podať RZZP 2007 ak jeho príjem neprekročil mesačne 51 822 Sk?
karpis
27.05.08,13:12
(dúfam že sa ešte niekto vyjadrí) odpoveď som vymazala,nie som si istá
jankasm
27.05.08,13:27
(dúfam že sa ešte niekto vyjadrí) odpoveď som vymazala,nie som si istá

Si ma predbehla, práve som Ťa chcela trošku opraviť. :)
Som sa zľakla, že či máš fakt pravdu, lebo to by som potom musela robiť RZZP aj ja, tak som trošku hľadala.
Pokiaľ v období keď bol samoplatiteľom jeho príjem neprekročil polovicu minimálnej mzdy tak nie, nie je povinný podať RZZP.
Prikladám témy, kde je to preberané


http://www.porada.sk/t52473-musi-tento-zamestnanec-vykonat-rzzp-za-rok-2006-a.html
http://www.porada.sk/t52651-rzzp-samoplatitel-a-zamestnanec.html

Ešte však upozorním na to, že obdobie, kedy bol dobrovoľne nezamestnaný, mal povinnosť sa zaevidovať na ZP a zaplatiť poistné. Takže toto by som si určite dala do poriadku. :o
karpis
27.05.08,13:31
janka nechcela som nikoho pomýliť ale potom som sa ešte raz zamyslela a nebola som si istá tak som to vymazala
Jana Motyčková
27.05.08,13:57
Podľa vyhlášky k RZZP sa do príjmu samoplatiteľa započítava príjem zo závislej činnosti (dohody) vyplatený za kalendárne mesiace roku 2007, v ktorých ani 1 deň nebol zamestnancom, SZČO alebo osobou podľa §11 ods.8 písm.n) (PN,ošetrovné, materské).
Keďže v auguste, keď mala dohodu, bola aj zamestnaná, príjem z tejto dohody sa nezapočítava do VZ samoplatiteľa. T.j. RZZP podať nemusí. Ale mala by si doriešiť prihlášku a odhlášku v ZP ako samoplatiteľ a doplatiť za tých pár dní preddavky.