bobrikmacka
27.05.08,12:51
Dobry den,
potrebujem poradit pri darovani pozemku: otec zdedil pozemky po rodicoch, vlastnikmi su 4 bratia a kazdy ma ciastku po cca 2500 m2, vsetky pozemky, asi 9 parciel, je zapisanych v katastri na vsetkych styroch vlastnikov. Otec mi daruje 1000 m2 z jeho podielu. Pozemok, ktory budem mat siaha cez 3 parcely, z coho jedna je kompletna a z dvoch to bude len cast. Co vsetko potrebujem k tomuto ukonu? Suhlas ostatnych 3 bratov? Musim mat predtym urobeny geometricky plan o ktoru cast konkretne sa jedna, aby oni presne vedeli pri podpise? Ako mam dalej postupovat v pripade ich suhlasu?
Dakujem velmi pekne za rady!
adradic
31.07.08,10:08
Podľa mňa by ste si mali v prvom rade zabezpečiť súhlas všetkých vlastníkov, najlepšie písomný a overený, následne dať vyhotoviť geometrický plán, na ktorom bude vyčlenená Vaša nová parcela o výmere 1000 m2, prípadne si to dať geodetom aj vykolíkovať (platba navyše). Z osobnej skúsenosti viem, že veľa otázok mi zodpovedal geodet ešte predtým, ako začal vymeriavať - účel, najvhodnejší spôsob, rozsah - keďže budú dotknuté tri parcely a spolu je tam až 9 parciel.
olybaba
31.07.08,12:58
pozdravujem,
- na vsetkych deviatych parceliach su styria spoluvlastnici, treba to chapat tak, ze kazdy milimeter, centimeter ..... pozemku je v spoluvlastnictve ich styroch
- v takomto pripade bez geometrickeho planu sa neda darovat, ani inac nadobudnut konkretnych 1000 m2
- geodeticka kancelaria vyhotovi geometricky plan a novy pozemok vytyci v terene, tomuto ukonu vsak musi prechadzat dohoda spoluvlastnikov, atd.
- prajem vela uspechov pri vybavovani