sonka1
27.05.08,15:22
Ahojte, prechádzam na program Olymp a od 01.01.2008 nahrávam spätne mzdy.
viete mi niekto poradiť ako nahrať rodičovský príspevok??? V pomôckach je kód N31, ale to mi v mzdách píše, že je neplatný.... alebo kde sa to nahráva, že je žena na RP?
Ďakujem zatiaľ - inak na RP je od roku 2007.
veronikasad
27.05.08,13:32
Ahojte, prechádzam na program Olymp a od 01.01.2008 nahrávam spätne mzdy.
viete mi niekto poradiť ako nahrať rodičovský príspevok??? V pomôckach je kód N31, ale to mi v mzdách píše, že je neplatný.... alebo kde sa to nahráva, že je žena na RP?
Ďakujem zatiaľ - inak na RP je od roku 2007.
Rodičovský príspevok zadávaš cez prac.pomery :
Nastavíš sa do personalistiky, cez oprav vojdeš do prac. pomerov /na obrazovke vpravo hore/, zadáš pridaj nový - vyňatie z PP - rodičovská dovolenka

-------
Veronika
sonka1
27.05.08,13:36
Jeeeeminečko, to by ma vživote nenapadlo, ..
Ďakujem velmi pekne, akurát, že tam nemám ani ten RP, ale iba ďalšia materská dovolenka
veronikasad
27.05.08,13:37
Jeeeeminečko, to by ma vživote nenapadlo, ..
Ďakujem velmi pekne, akurát, že tam nemám ani ten RP, ale iba ďalšia materská dovolenka
Je tam aj rodičovský príspevok, klikni na MD - rozbalí sa ti to
sonka1
27.05.08,13:41
no, nič sa nerozbaluje, ale ďakujem aj za toto. idem teda skúšať ďalej.
veronikasad
27.05.08,13:44
no, nič sa nerozbaluje, ale ďakujem aj za toto. idem teda skúšať ďalej.
Musíš na tú čiernu šípku vedľa políčka materská dovolenka, potom si vyber možnosť ďalšia materská dovolenka = rodičovský príspevok.
sonka1
27.05.08,13:53
Ano, som to tak aj už urobila, lebo pod pojmom ďalšia MD, som najprv myslela, že to bude ďalšia akože s ďalším bábom...
ďakujem velmi pekne za rýchle poradenie.
blcha
24.06.08,07:25
Toto pletie aj mňa - tiež som si pod ďalšia materská dovolenka predstavila ďalšie dieťa. Privítala by som, keby tam mohol byť text "Rodičovská dovolenka", aby sme mali terminologicky jasno.
jess
30.06.08,12:19
Pracovníčka bude popri poberaní rodičovského príspevku pracovať na 1/2 PP. V personalistike som teda zadala "ukončenie ďalšej MD, 30.6." Program mi vyhodil do SP 2 RL tejto osoby. Jeden ako "dôvod prerušenia" "6" a "dátum zániku prerušenia 30.6". a druhý RL "dátum skončenia RD" 30.6.. Je to v poriadku ?

Ak prestane pracovať, znovu dám "prerušenie" "6" ?
jess
30.06.08,16:20
posúvam...
Tweety
30.06.08,16:30
Pracovníčka bude popri poberaní rodičovského príspevku pracovať na 1/2 PP. V personalistike som teda zadala "ukončenie ďalšej MD, 30.6." Program mi vyhodil do SP 2 RL tejto osoby. Jeden ako "dôvod prerušenia" "6" a "dátum zániku prerušenia 30.6". a druhý RL "dátum skončenia RD" 30.6.. Je to v poriadku ?

Ak prestane pracovať, znovu dám "prerušenie" "6" ?
Tým, že nastúpila, tak má na RLFO ukončenie prerušenia - ukončenie RD. Doplním: Ak po nejakom čase prestane pracovať a nastúpi na čerpanie RD- tak na RLFO bude zase prerušenie.
jess
30.06.08,17:28
Tweety, ďakujem za odpoveď.

Ešte mám otázku. Čo mám urobiť so ZP ? Program mi neurobil z tohto dôvodu žiadne oznámenie, ani prihlášku ani odhlášku .
Tweety
30.06.08,17:44
Tweety, ďakujem za odpoveď.

Ešte mám otázku. Čo mám urobiť so ZP ? Program mi neurobil z tohto dôvodu žiadne oznámenie, ani prihlášku ani odhlášku .
Do ZP je potrebné zaslať oznámenie o zmene. http://www.dovera.sk/zam_tlacivaPrePlatitelovOznamenia.asp (len vzor tlačiva)samozrejme na tlačive tej poisťovne, ktorej sa to týka.
jess
30.06.08,18:02
Do ZP je potrebné zaslať oznámenie o zmene. http://www.dovera.sk/zam_tlacivaPrePlatitelovOznamenia.asp (len vzor tlačiva)samozrejme na tlačive tej poisťovne, ktorej sa to týka.

... tomuto nerozumiem ???? Áno, jedná sa o Dôveru. Program Olymp mi ponúkol akurát prázdne tlačivo, vôbec tam nemám tú zamestnankyňu vypísanú, tak neviem aké kódy tam treba vpísať.
Tweety
30.06.08,18:07
... tomuto nerozumiem ???? Áno, jedná sa o Dôveru. Program Olymp mi ponúkol akurát prázdne tlačivo, vôbec tam nemám tú zamestnankyňu vypísanú, tak neviem aké kódy tam treba vpísať.
Kód je presne ten istý ako mala zamestnankyňa pri nástupe na RD.(1C) Akurát zmena nie je Z-začiatok ale K-ukončenie. Na tlačive je poučenie.