Maurícius
27.05.08,14:15
Dobrý deň.Viem,že k tejto téme je tu už niečo popísané,ale chcela by som vedieť ,čo robiť konrétne s týmto prípadom.Zamestnanec dnes/27.05.2008/ povedal zamestnávateľovi,že robí len dokonca mesiaca a dáva výpoveď.Dôvod udal:bolesť kĺbu",pre ktorú nemôže vykonávať prácu.Je to náš známi a neviem akú výpoveď mu dať.Väčšinou robíme výpoveď -dohodou.Tam musí plynúť 2-mes.výpov.doba?Alebo sa PP skončí v dohode k 31.05.2008.Ďakujem.
arizona
27.05.08,14:22
Dohoda je-keď sa dohodnú obe zmluvné strany.Keď s tým súhlasí aj zamestnávateľ,tak nevidím problém:)
Maurícius
27.05.08,14:43
To znamená,že skončíme pracovný pomer dohodou k 31.05.2008/alebo k 01.06.2008?/ a neplynie žiadna 2-oj mesačná výpov.doba?A tým to medzi nami skončí?Ani odstupné ani odchodné!?
Anja111
27.05.08,14:47
To znamená,že skončíme pracovný pomer dohodou k 31.05.2008/alebo k 01.06.2008?/ a neplynie žiadna 2-oj mesačná výpov.doba?A tým to medzi nami skončí?Ani odstupné ani odchodné!?
Správne. PP skončí 31.5.2008...
Barbara
27.05.08,14:49
skončíte prac. pomer dohodou ku dňu 31.5.2008. žiadne odstupné. odstupné sa platí iba ak Vy mu dáte výpoveď podľa zákonníka práce § 63,.... odchodné sa platí iba ak zamestnanec odíde do star. , predč. star., alebo inv. dôchodku a aj to len iba pri prvom skončení prac. pomeru.
Maurícius
27.05.08,15:05
Ďakujem a prajem pekný zvyšok dňa.