Štefka 64
27.05.08,19:10
Ahojte babenky, potrebujem poradiť.:mee: Zašpinila som manželovi košeľu od žehličky, a neviem ako to vyčistiť.:mee::mee: Je to trocha čierne, mala som niečo na žehličke. Kto má skúsenosti poraďte, je to biela košeľa.
Tweety
27.05.08,17:56
Ahojte babenky, potrebujem poradiť.:mee: Zašpinila som manželovi košeľu od žehličky, a neviem ako to vyčistiť.:mee::mee: Je to trocha čierne, mala som niečo na žehličke. Kto má skúsenosti poraďte, je to biela košeľa. Skús žlčové mydlo. Dostať ho v DM drogériách pod názvom Denk mit. Je tekuté aj tuhé.
Chobot
28.05.08,07:13
Ahojte babenky, potrebujem poradiť.:mee: Zašpinila som manželovi košeľu od žehličky, a neviem ako to vyčistiť.:mee::mee: Je to trocha čierne, mala som niečo na žehličke. Kto má skúsenosti poraďte, je to biela košeľa.

No, dobré by bolo vedieť, čo bolo na tej žehličke, čo si tam pripálila. Od toho záleží, či to pôjde vyčistiť alebo nie.

Ak si však pripálila aj samotnú košeľu, tak to už nepôjde vyčistiť.

Treba poskúšať všetko možné aj nemožné - mydlo, Cilit, Vanish, prípadne ak je to biela košeľa tak Savo.
durisovad
28.05.08,08:46
A mozno aj noznicky - flak proste vystrihnut...
Mne sa toto raz tiez podarilo a kosela bola suca len na handry.
mamminta
28.05.08,08:51
ja akurát viem, ako vyčistiť žehličku :) a to dokonale VĎAKA BRAŇOVI :D :D :D
ale košeľu......
Braňo
28.05.08,09:08
skús napísať čím si zafarbila košeľu, pokúsime sa poradiť :cool:
Dada
28.05.08,09:31
Nebolo by menej starostí s kúpou novej košele? :-)
Tweety
28.05.08,09:34
Nebolo by menej starostí s kúpou novej košele? :-)
Alebo s výmenou manžela?:---
movin
28.05.08,09:38
ja akurát viem, ako vyčistiť žehličku :) a to dokonale
ale košeľu......

a mozes napisat ako dokonale vycistit zehlicku? dik rada by som sa to dozvedela
Dada
28.05.08,09:40
Alebo s výmenou manžela?:---

Alebo vymeniť aj žehličku? :D
mamminta
28.05.08,10:02
a mozes napisat ako dokonale vycistit zehlicku? dik rada by som sa to dozvedela


je na to téma: ako vyčistím žehličku?
HĽADAJ ODPOVEĎ OD BRAŇA
Štefka 64
28.05.08,10:27
Ahojte, košeľa ostala celá, len žehlička špinavá.:eek: Skúšala som aj mydlo ale nejde to. Skúsim vaniš, alebo neviem čo. :rolleyes::rolleyes::confused: Žehličku som vyčistila.:---Manžel ostáva doma.:D
Jara
28.05.08,11:43
Tiež si mohla manželovi povedať :rolleyes:, nech nosí tričká, veď je leto...:D:D:D
Braňo
29.05.08,04:33
skús napísať zloženie škvrny, skúsime.
VladoaKatka
29.05.08,05:14
skús napísať zloženie škvrny, skúsime.
...najprv zloženie špiny... potom značku žehličky...a určite bude dôležitá aj žehliaca doska:)

Prepáč, ale všetky príspevky ... no nedalo sa inak.

Teraz vážne, určite je dôležité vedieť aj zloženie látky/košele/ aj tú škvrnu. Nepripálila si na žehličku už predtým nejaký -polyester,plast, gumu - lebo to z látky neodstráníš, tá je už zatavená v štruktúre látky.
VladoaKatka
29.05.08,05:15
... skús mu spraviť aplikáciu na tú škvrnu..niečo nakresliť:)
Braňo
29.05.08,07:17
Katka, žehliaca doska ani značka žehličky ma nezaujíma. Zloženie škvrny je dôležité. Vedeli ste napríklad, že žehlička sa výborne čistí penou na holenie?
VladoaKatka
29.05.08,07:59
Braňo ja som citovala ten Tvôj príspevok,lebo bol posledný, prepáč - vývoj témy ma k tomu viedlo. /viď.príspevky pred Tebou - humorné/.

Inak môže mať súvis aj doska, resp. látka na ktorej sa žehlilo súvis s tou škvrnou, či bola teflonová alebo bavlnená,takisto sa to mohlo nalepiť aj z toho, rovnako aj to, či aj žehlička má teflónový povrch, či je naparovacia atď. Niekedy aj cez dierky sa neberie špina do vody a potom sa to uvoľní s parou.
Štefka 64
29.05.08,14:18
Neviem presne zloženie, ale žehlila som synove tričko, na ktorom bola potlač. Je to asi striekaná farba. Tá škvrna je zrovna na rukáve, tak tam nemôžem našiť žiadnu aplikáciu. :--- Ako nápad je to dobré.:---:---