Monika C.
27.05.08,20:19
Ahojte poradáci prosím Vás neviete mi pomôcť s daňovým priznaním : Írsko
Od 1.1.2007-31.07.2007 - Úrad práce - žiadný príjem
Doklad o príjme z Írska P 60 - 16.07.2007 vydaný 9.01.2008
O čo mi vlastne ide : viem, že to robím zápočtom len neviem presne určiť sumy vlastne , že koľko zaplatil daň či vôbec zaplatil mám len tento doklad a ešte jeden ale Revenue :

Brala som tieto údaje :
Total pay - hrubý príjem : 12684
EMPLOYEE´S PRSI : odvody zamestnanca : 538,76
Total employer + employee PRSI 1902,29 myslím, že so odvody Z - ľ a Z C / čo sa ma vlasne netýka.
A hore celkom mám Tax Credit 5280
Standard Rate Cut Off Point 38000 - toto mám na P 60 ale neviem či vôbec je v tom daň a ktorá suma je .

Na Revenue mám uvedené tieto údaje:
Gross Tax credits 5280
Standard Rate Band 38000
Net Tax Credits 5280
QUEALLY PIG SLAGHTER je rozdelené takto :

TAX CREDITS
Yearly /ročná / 5280, Monthly /mesačná / 440. Weekly /týždň./ 101,54

Z týchto údajov neviem kde je uvedená daň. Prosím Vás viete mi s tým pomôcť prikladám aj vyplnené daňové ale určite nie je dobre. Prosím tých , ktorí mali takíto prípad o pomoc. Dopredu ďakujem.


Prepáčte mi ale čo som vypísala DP stiahnuté z portálu DÚ neviem tu priložiť ale mi výchádza platiť daň 59114,- Sk s tým, že tam nemám žiadnú daň a dala som mu odpoč. položku môžem mu dať za celý rok aj ked od júla bol v Írsku . Ešte raz dakujem.
veronikasad
27.05.08,19:10
Zadaj si do vyhladávania daňové priznanie Írsko, najdeš tam veľa príspevkov. Napr. v tomto je celý postup na vyplnenie DP - metoda zápočtu dane, ktorá sa vzťahuje aj na Írsko
http://www.porada.sk/t72384-vzor-dp-typ-b-metoda-zapoctu-dane.html?highlight=da%F2ov%E9+priznanie+irsko

---------
Veronika
Melnick
27.05.08,19:45
Ide naozaj o Írsko, alebo U.K. ( Spojené královstvo VB a Sev. Írska) ?
Upresni, pretože potom by bol postup iný.
Odpočítateľnú položku mu môžeš dať celú za predpokladu, že po prepočte na SKK základ dane nepresiahne sumu 498000.-SKK
Melnick
27.05.08,19:54
Monika C.
27.05.08,21:04
Ahojte poradáci zápočet mi nerobí problém robila som daňové so zápočtom aj príspevky som prečítala všetky ale je tu veľa názorov odlišných ja vlastne potrebujem z tých údajov nájsť daň a či vôbec dajaká bola stiahnutá. Neviem ktorá suma by mohla byť daň. Tá osoba nie je daňový rezident Írska a je to práca z Írska - zápočet / nie Sev. Írsko / Nemám k tomu viac údajov len čo som napísala a ked dobre pamätám tax credit nie je daň ked som dobre čítala všetky príspevky ktoré sa týkajú Írska . Aj tak Vám dakujem len vždy neviem koľko je zaplatená daň.Zákald dane je 406744,- a daň má platiť 59114,- tak mi vychádza ale zdá sa mi to , že veľa nakoľko nemám odpočítanú daň neviem či mu vôbec zrážali. Ostatné veci viem.
Melnick
27.05.08,21:49
http://www.exil.sk/site/irsko.php?p=12017&more=1&c=1&pg=1

Vľavo v" Rubrike" si klikni na : Práca v Írsku a potom na : Daňový systém v Írsku - daňové kredity a nájdeš tam aj jednoduchý príklad výpočtu .

Toto je iba časť z toho linku, verím, že Ti to pomôže .:)

Ako sa dane počítajú - uplatnenie daňového kreditu.

Daň z príjmu sa vypočíta priamo percentom z hrubej mzdy. V Írsku podobne ako na Slovensku existujú odpočítateľné položky, ktoré je možné odpočítať z hrubej mzdy a až potom kalkulovať daň z príjmu percentom. V Írsku sa jedná najmä súkromné zdravotné poistenie alebo príspevky na dôchodok. Z výslednej sumy dane sa potom jednoducho odpočíta daňový kredit.
(Hrubá mzda - odpočítateľné položky) x daňová sadzba = hrubá daň
hrubá daň - daňové kredity = daň skutočne zaplatená.
Monika C.
28.05.08,06:34
Dakujem Maja veľmi si mi pomohla nato by som neprišla že ja vlastne sama počítam daň. Ostatné už viem takže ešte raz veľmi pekne dakujem . Zaslúžiš bodík len najprv musím dakomu dať. Prajem pekný dník.