pivko
27.05.08,20:05
Dnes som dokončil drevenú stavbu altánku na záhrade, mám v pláne urobiť strechu z kanadského šindla/ ta popieskovaná lepenka / má niekto lepší nápad?
220870
27.05.08,18:35
Celkom dobre ukáže aj škridla bobrovka.
legolas
27.05.08,18:38
Myslím, že ten Tvoj nápad je veľmi dobrý tak do toho.
xclaymanx
28.05.08,05:10
Tiez som minuly rok staval altanok, a pouzil sindel. Mozem len odporucit.Je to najlacnejsie, najrychlejsie a najlahsie ( konstrukcne ) riesenie. Nad skridlou som neuvazoval.
kačenka
28.05.08,09:32
myslím, že je potrebné zhodnotiť, akú krytinu má tvoj rodinný dom a tú istú krytinu použiť aj na altánok. Potom je to také, podľa mňa oku lahodiace. Aj mi sme to tak doma vyriešili a istotne to vyzerá lepšie, ako keď každá strecha je iná.
iriska
28.05.08,15:52
len na okraj - tiež treba brať do úvahy aj váhu krytiny - v porovnaní s bobrovkou (ako sa ukladá nahusto atď) je šindel pierko. a tiež myslím, že veľmi vhodný
piko7697
03.05.09,16:39
Ja tiež plánujem pokryť strachu altánku kanadským šindľom. Problém je v tom že ešte nemám postavený altánok. Nikde sa nemôžem dopracovať k nejakým plánom. Nevieš o Niečom??
arizona
03.05.09,18:16
Ja tiež plánujem pokryť strachu altánku kanadským šindľom. Problém je v tom že ešte nemám postavený altánok. Nikde sa nemôžem dopracovať k nejakým plánom. Nevieš o Niečom??
http://images.google.sk/images?q=%22alt%C3%A1nok%22&hl=sk&rlz=1T4SKPB_enSK272SK272&um=1&sa=2
220870
03.05.09,18:47
Vždy keď posudzujete únosnosť strechy na rôzne krytiny ,prosím neposudzujte či je šindel ľahší ako škridla.V našich zemepisných šírkach musí byť strecha konštrukčne nosná na niekoľkonásobne väčšie zaťaženie ,ako je váha ktorejkoľvek škridly.Váha krytiny je len sprostá reklama ,nemá nič spoločné zo zdravým ľudským rozumom.
mathiasja
14.05.09,13:39
Vždy keď posudzujete únosnosť strechy na rôzne krytiny ,prosím neposudzujte či je šindel ľahší ako škridla.V našich zemepisných šírkach musí byť strecha konštrukčne nosná na niekoľkonásobne väčšie zaťaženie ,ako je váha ktorejkoľvek škridly.Váha krytiny je len sprostá reklama ,nemá nič spoločné zo zdravým ľudským rozumom.


Samozrejme musim suhlasit, ale len v pripade novostavby (noveho krovu) pri rekonštrukcii starej strechy je DOLEZITE kalkulovat aj z vahou krytiny.