lacko333
27.05.08,21:00
S manzelkou by sme radi zacili podnikat v exporte, alebo importe nejakeho tovaru. Mame nejake peniaze na rozbeh, ale potrebovali by sme poradit, aky tovar sa oplati exportovat zo slovenska a do akych krajin, pripadne aky tovar importovat tu. Ma s tym niekto nejake skusenosti?

Vdaka
misomiso
29.05.08,14:25
S manzelkou by sme radi zacili podnikat v exporte, alebo importe nejakeho tovaru. Mame nejake peniaze na rozbeh, ale potrebovali by sme poradit, aky tovar sa oplati exportovat zo slovenska a do akych krajin, pripadne aky tovar importovat tu. Ma s tym niekto nejake skusenosti?

Vdaka

Ak presvedcis niekho v USA, ze dokaze zbohatnut na importe slovenskych papuc vyrobenych Druzsvom Invalidov v Poltari, tak su to prave tie papuce, ktore by si mal exportovat.

Ak dokazes zohnat vino, ktore sem nikto nedovaza (napr. Japonske) a presvedcit domacich milovnikov vina, ze prave toto im chyba do zbierky, mas vyhrate. (Ja teda neviem, mozno Japonske uz niekto dovaza, lebo ho uz vedia robit naozaj dobre - potom treba zhanat nejake ine - napr. Finske)

Nejaky univerzalny tovar, ktory by na Slovensku "chybal na trhu" uz bohuzial 19 rokov neexistuje. Rovnako je to aj z exportom.

Ak sa pytas taku otazku, radsej s nicim nezacinaj. Uspesni mozu byt iba ti, ktori napriek znacnej preplnenosti svetoveho trhu dokazu stale najst vhodnu NICHE. Ak to nedokazes, potom si skoncil skor ako si zacal. Takato NICHE ma cenu zlata a je naozaj naivne, ak sa niekto domnieva, ze aj taky uzasny portal ako je Porada, dokaze sprostredkovat takuto informaciu :)
rickman
29.05.08,16:20
A pokial bude euro za 25 korun, tak bude jedno, co dovezies.

("")