janko jaci
27.05.08,21:07
KUPIL SOM SI KAMERU SONY DCR SR 50 HDD,CHCEL SOM SI NAPALIT NA DVD DISK CO SOM SKUSAL KAMEROVAT , AVSAK ZVUK NA VYPALENOM DVD DISKU JE TRHAVY...,OBRAZ JE V PORIADKU ,KED SI TO POZERAM NA KAMERE TAK VSETKO JE DOBRE -ZVUK-ROBIL SOM TO CEZ IMAGEMIXER ,KTORY SOM DOSTAL PRI KUPE KAMERY ,TAKISTO DO POCITACA SOM SI TO STIAHOL Z KAMERY A ZVUK JE TRHAVY,NEVIETE MI NIEKTO PORADIT CO JE ZA PROBLEM , V KAMERE TO IDE SUPER ALE AKO NAPOJIM CEZ USB KABEL KAMERU NA POCITAC IDE ZVUK ZLE.DAKUJEM PEKNE ZA RADU
Katabaticky
28.05.08,00:27
aky format ma vysledne video?
a co je to za PC?
janko jaci
28.05.08,05:47
POCITAC JE NOTEBOOK ACER 4060-INTEL PENTIUM M 740 PROCESOR-1,73GHz,533MHz,2mb l2 cache
format je mpg aspon myslim
Chobot
28.05.08,09:07
POCITAC JE NOTEBOOK ACER 4060-INTEL PENTIUM M 740 PROCESOR-1,73GHz,533MHz,2mb l2 cache
format je mpg aspon myslim

Vidím, že tá kamera má HDD, teda nahrávky sú ukladané priamo na HDD. Tieto nahrávky potom do PC priamo kopíruješ ako súbory, alebo ich zaznamenávaš editorom videa?

Dúfam, že vieš, čo sa pýtam?
janko jaci
28.05.08,10:57
ano priamo ich ukladam do pocitaca ako subor ,v kamere to ide skutocne super ,ale ak to ulozim do pocitaca zvuk ide ale trhavo ,necisto,skusal som to spustat cez rozne playere ale vzdy rovnaky vysledok .
Chobot
28.05.08,11:15
ano priamo ich ukladam do pocitaca ako subor ,v kamere to ide skutocne super ,ale ak to ulozim do pocitaca zvuk ide ale trhavo ,necisto,skusal som to spustat cez rozne playere ale vzdy rovnaky vysledok .

Potom mi napadá, že môžeš mať neaktuálne kodeky. Skús si nainštalovať nejaké aktuálne, netvrdím, že je to v tom, ale môže to pomôcť.

Alebo skús skopírovať tú nahrávku do iného PC, či tam to prehraje v poriadku.
janko jaci
28.05.08,14:17
neviete o nejakom kodeku
janko jaci
28.05.08,15:18
skusil som odinstalovat dva kodeky , a instaloval som kodek ,,k-lite codec,,,,ale stale je zvuk trhavy ,inac ked vlozim dvd do pocitaca zvuk ide normalne cisto ,len problem s kamery
Chobot
28.05.08,19:48
neviete o nejakom kodeku

Skús aj Codecpack all in 1 (http://tahaj.sme.sk/software/55).
Chobot
28.05.08,19:52
skusil som odinstalovat dva kodeky , a instaloval som kodek ,,k-lite codec,,,,ale stale je zvuk trhavy ,inac ked vlozim dvd do pocitaca zvuk ide normalne cisto ,len problem s kamery

Teraz píšeš o nejakom DVD...:confused:. Čo je to za DVD? Vyššie si písal, že z kamery priamo skopíruješ na HDD v notebooku.

To si potom to DVD napálil v notebooku? A trhá to v NB keď načítava z DVD? Trochu mi presnejšie objasni.:rolleyes: Je to dátové DVD alebo VideoDVD?
janko jaci
28.05.08,20:12
kodek pack all in one som mal pred tym zvuk bol trhavy.....skusal som vlozit dvd film do pocitaca ,ale zvuk ide dobre,len z tej kamery ked napojim cez usb kabel do pocitaca ide zvuk trhavo necisto, skusal som to cez bs player,real player,media player ale na kazdom je to stejne jedine vidim asi skusit na druhom pocitaci,ale momentalne nemam moznost to skusit
janko jaci
28.05.08,20:19
to dvd co som skusal je napaleny na nom film (DVD R), V NOTEBOKU MI ZVUK Z FILMU IDE V PORIADKU,ALE TO CO SOM VYPALIL Z KAMERY JE TRHAVE ,NECISTE,TAKTIEZ KED NAPOJIM KAMERU DO NB JE TO ISTE TRHAVE
Chobot
28.05.08,20:46
to dvd co som skusal je napaleny na nom film (DVD R), V NOTEBOKU MI ZVUK Z FILMU IDE V PORIADKU,ALE TO CO SOM VYPALIL Z KAMERY JE TRHAVE ,NECISTE,TAKTIEZ KED NAPOJIM KAMERU DO NB JE TO ISTE TRHAVE

Asi sa nerozumieme. Nepýtal som sa ťa na typ média (DVD R, ani si inak neuviedol, či je - alebo +, ale nevadí), ale na typ nahrávky na DVD. Aké koncovky majú tie súbory na DVD?

Ako vypaľuješ DVD z kamery? Popíš mi presne postup, čo robíš, lebo som z toho jeleň.:confused::confused:

Pripojíš kameru cez USB na NB?

Skopíruješ súbor s koncovkou mpg do NB?

Ako ti prehráva ten súbor s koncovkou mpg v NB?

Napáliš tento súbor s koncovkou mpg na DVD disk ako dátové DVD?

Alebo vypaľuješ VideoDVD (také, ktoré je prehrateľné v klasickom stolnom DVD prehrávači)?

Toto DVD ak vložíš do iného PC, tak hraje normálne?

Hraje normálne aj v NB?

čo presne ti potom nehraje v poriadku?
Chobot
28.05.08,20:51
t,ALE TO CO SOM VYPALIL Z KAMERY JE TRHAVE ,NECISTE,

Toto mi presne popíš, ako to vypaľuješ z kamery?

Ak to robíš tak, že pripojíš kameru cez USB k NB a prostredníctvom napaľovacieho programu napaľuješ dátové (alebo aj videoDVD) a dáta ťaháš priamo z HDD kamery (teda cez USB kábel), tak problém môže byť v tom, že napaľovačka potrebuje rýchly tok dát pre napaľovanie a USB konektor nestíha tieto dáta dodávať do NB. Preto pomôže jedine to, že najprv skopíruješ ten videosúbor na HDD notebooku a odtiaľ to dáš napáliť.

Takisto na prehrávanie - USB kábel nestíha dodávať plynule dáta z kamery pre prehrávač.

Mimochodom - vieš aký je rozdiel medzi dátovým DVD a videoDVD-čkom?
janko jaci
28.05.08,21:45
PRIPOJIM KAMERU CEZ USB DO NB
SKOPIRUJEM SUBOR DO NB AKO MPG
SUBOR MI PREHRAVA ZVUK STEJNE TRHAVO (mpg)
NAPALIM TEN SUBOR AKO VIDEO DVD,SKUSAL SOM TO AJ DVD PREHRAVACI ALE ROVNAKO ZVUK TRHA
INAK NENAPALUJEM PRIAMO Z KAMERY,ALE STIAHNEM SI TO AKO MPG SUBOR DO NB A POTOM SOM TIETO SUBORY NAPALIL NA VIDEO DVD
NO INAK CO VIEM TAK VIDEO DVD BY MALO IST NA VSETKYCH DVD PREHRAVACOV ... A DATOVE MOZEM PREHRAVAT LEN CEZ PC, FORMAT avi,
Katabaticky
28.05.08,23:00
pocuj ze ty mas ten acer s 512 ramkou a Vistami?

a skus zobrat kameru a nahodit to video do nejakeho desktopu...
pripadne nahraj video v najslabsej kvalite a to vyskusaj prehrat :)
janko jaci
29.05.08,06:28
moj notebook vistu nevidel ani s daleka, xp mam
Chobot
29.05.08,08:54
PRIPOJIM KAMERU CEZ USB DO NB
SKOPIRUJEM SUBOR DO NB AKO MPG
SUBOR MI PREHRAVA ZVUK STEJNE TRHAVO (mpg)
NAPALIM TEN SUBOR AKO VIDEO DVD,SKUSAL SOM TO AJ DVD PREHRAVACI ALE ROVNAKO ZVUK TRHA
INAK NENAPALUJEM PRIAMO Z KAMERY,ALE STIAHNEM SI TO AKO MPG SUBOR DO NB A POTOM SOM TIETO SUBORY NAPALIL NA VIDEO DVD

Tak potom problém môže byť v tom, že NB nestíha spracovať video v takom rozlíšení, v akom ho máš a preto aj pri prehrávaní aj pri renderovaní (konvertovaní) videosúboru na Video DVD to nestíha spracovať. Treba to asi upravovať a napaľovať na výkonnejšom NB alebo stonom PC.



NO INAK CO VIEM TAK VIDEO DVD BY MALO IST NA VSETKYCH DVD PREHRAVACOV ... A DATOVE MOZEM PREHRAVAT LEN CEZ PC, FORMAT avi,

Dobre, len som chcel vedieť, či sa rozumieme, aby som nepísal o niečom, čomu by si nerozumel. Ale vidím, že máš v tom jasno. Až na to, že na PC môžeš prehrať aj .avi aj .mpg aj iné formáty.
janko jaci
29.05.08,10:59
vdaka ,len nerozumiem tomu asi pred 4 mesiacmi kamarat skusal na mojom noteboku vypalit zo svojej hdd kamery video dvd ,zvuk bol v poriadku kvoli tomu som si kupil hdd kameru ,a z mojej to hapruje ,musim to skusit na druhom pocitaci-
Katabaticky
01.06.08,10:03
ale nenapisal si aku mas ramku :)

a narazal som na to iste ako chobot ten tvoj acerik urcite nestiha rendrovat ...
toto vse v nicom inom to byt nemoze :)
janko jaci
02.06.08,06:04
ramku mam 256MB DDR-2, LEN NECHAPEM PRECO TO SLO KED SOM STAHOVAL S KAMOSOVEJ KAMERY ,ROVNAKA AKU MAM JA A MNE TO NEFUNGUJE NIEKDE BUDE PES ZAKOPANY.
Chobot
02.06.08,06:51
ramku mam 256MB DDR-2, LEN NECHAPEM PRECO TO SLO KED SOM STAHOVAL S KAMOSOVEJ KAMERY ,ROVNAKA AKU MAM JA A MNE TO NEFUNGUJE NIEKDE BUDE PES ZAKOPANY.

Je možné na kamere zmeniť spôsob záznamu? Či už formát alebo kompresiu - napr. LP?

Nemohlo sa stať, že ten známy nahrával z zníženom rozlíšení (alebo kvalite) - LP a ty si nahrával pri SP? Možno záznam nahratý v LP dokázal ešte NB spracovať, ale SP už asi nie.

Súste ešte raz nahrať na oboch kamerách niečo v rovnakej kvalite a stiahnite to do NB, či to spracuje rozlične.
Katabaticky
02.06.08,11:00
Tento clovek je strateny pripad...
nepocuva a nepocuva...

napisal som mu nech nahra v najhorsej kvalite nieco a skusi to a nic

a ramka 256 pre XP je limitujuca sama o sebe :)

Takze preco to islo z kamosovej kamery a preco z tvojej nejde:
Bud on mal nastavene uplne ine parametre zaznamu cize mensie rozlisenie , nizsi bitrate cize horsiu kvalitu...
Alebo si predtym ty nic nerobil s tym videom a robil to len tvoj kamos na tvojom notebooku a pri editacii videa si nastavil nizsie parametre ako tam ty teraz tlacis
Alebo ked mal kamos novu kameru mal si aj ty novy notebook a vtedy to este zazrakom stihal a kedze si odvtedy nainstaloval kopec kravin stiahol kopec veci atd... tak si si zahltil system ktory teraz nema sancu stihat...

Cize bud zacni robit to co ti radime alebo svoj problem nevyriesis ...

1. hod to video do ineho PC najlepsie desktopoveho...
2. nahraj video v co najhorsej kvalite a to skus na notebooku
3. skus sa zamysliet nad preinstalovanim systemu...
janko jaci
03.06.08,08:07
TAK TO VIDIM AJ JA VYMENIT MOJ 2-ROCNY NB ZA NOVY -VDAKA ZA RADA
KadernictvoJ&V
03.06.08,16:00
TAK TO VIDIM AJ JA VYMENIT MOJ 2-ROCNY NB ZA NOVY -VDAKA ZA RADA

Cawes...
Ja som kadernickyn syn...len ma dost zaujala tato tema...robim v NAY LV a toto iste by som ti napisal hned akonahle by som to cital skor...Kamery ako HDD zaznamenavaju v Mpeg2 kvalite teda v DVD ide uz len o to ci si zvolis VIDEO format alebo format VR...Tieto dva formaty su dolezite pretoze VR format vyuziju hlavne ti ktory si chcu to video neskor upravit....
pre jednoduhsich uzivatelov je format video ako stvoreny...
Odporucam jednoznacne vymenit NTB alebo aspon doplnit ram pamat...minimalne na 1GB a uz by to ist malo....nemal by byt problem...processor by to zvladol...
a ku kodekom....mas problem so zvukom....to neznamena ze je problem s video kodekmi....ale aj so zvukovou kartou moze byt problem...skus este najprv zistit ci konkretne vyrobca tvojho NTB nevydal novsi ovladac na zvukovu kartu...
BTW: Vybral si si dobru kameru... ;)
Momentalne by to bola aj moja volba.Na bezne rodinne video je to najlepsi vyber...
Takze najprv:
Zisti si ten ovladac na zvukovu kartu
Ak by to stale neslo:
Dopln si Ram (1GB ram stoji cca 900SK, ak ovsem neplanujes novsi NTB)

Ak planujes tak ti odporucim ak by si nenasiel nic ine tak
TOSHIBA SATELLITE A200-1YW

Ok idem ja...Cawes :)
Katabaticky
03.06.08,18:31
akurat ze na aceri doplni ramku tazko kedze je tam papierova blomba :)
cize bud to posle do servisu a giga ramky ho bude stat 2500
alebo kupi novu kraksnicku...
a aj tak na editaciu videa je notebook"aj ked acer za notebook pokladat je urazka zvysku vyrobcov realnych notebookov" absolutne nevyhovujuci nastroj...
(nebavime sa o spickovych notebookoch...)
janko jaci
04.06.08,07:30
super dik
janko jaci
04.06.08,07:55
ESTE BY SOM NA ZAVER SA CHCEL INFORMOVAT ,AKY BY BOL NAJLEPSI NOTEBOOK, DO 20.000SK, TEN TOSHIBA SATTELITE A 200-1YW, VYZERA BYT SUPER ,JE ESTE NIECO LEPSIE DO TYCH 20 000SK?
IDE MI HLAVNE KVOLI KAMERE HDD ,ABY SOM SI MOHOL KONECNE ROBIT DVD S MOJICH NAHRAVOK ,POTREBUJEM NB AKO SA HOVORI NA BEZNU POTREBU V DOMACNOSTI .DAKUJEM A INAK SUPER!!!!!!!!!!!STRANKY.
Katabaticky
05.06.08,17:11
A vies citat?
som ti napisal ze notebook je na editaciu videa absolutne nevyhovujuci nastroj tak ked chces na tom iba editovat video kup si pekne desktop :)
diry
05.06.08,17:48
A vies citat?
som ti napisal ze notebook je na editaciu videa absolutne nevyhovujuci nastroj tak ked chces na tom iba editovat video kup si pekne desktop :)

Dá sa aj s notebookom, ale nie za 20000 Sk. Ja používam Pinnacle Studio 11, pretože pendlujem medzi bydliskom a staveniskom (300 km), tak som viazaný na notebook - mám ASUS A6Tc za 42000 SK (grafika GeForceGo 7600). Vyrenderovanie jedného 65 min.DVD mu trvá aj s napálením 1h 45min. Pokiaľ by som nependloval, tak jednoznačne desktop!!!
Katabaticky
05.06.08,20:24
jj niektory si predstavuju ze su McGyver ci jak sa to pisalo :D:D:D
a dokazu z nicoho spravit zazrak :)

a hento uz je notebook ktorym sa da robit domace video :)
ale na vacsie projekty :---

inak aj to chladis nejakou podlozkou ? lebo asus je hriankovac aj pri normalnej praci a pri takomto zabijaku to musi byt strasne :eek:
KadernictvoJ&V
05.06.08,20:41
Zdravim....Zase sa pridam k debate....Takze momentalne uz ta toshiba klesla na skvelych 16.990,- ale je uz len s gigovou ramkou.....A nechcem urazit ale ked je blomba na NB (co na toshibe nie je) staci to dat urobit v hoci ktorej PC predajni - servise a nech tam daju svoju blombu a pečiatku na blok o kupe RAM...
A s tym acerom :D Davam maximalne za pravdu kolegovi vyssie...
Acer je vyrobcom NB ale ako kvalitou ked porovnam ci uz tu toshibu a Acer (aj keby bol tych istych parametrov) akoby som porovnaval BMW so Skodou120....
Ist to ide ale kvalita a vykon a zabezpecenie su niekde inkde....

A k tej GeForce Go....je to sice GeForce...Ale je zdielana...Ako sorry ale na video Grafiku ktora je zavisla na ramke??? To urcite nie...Ta toshiba ma 128MB nezdielanu grafiku....

Ale nechapem naco sa tu bavime o vykone a renderovani....JE TO HDD KAMERA....
Jedine co potrebuje je preniest data do notebooku (cez usb) a v nere dat vytvorit DVD video a vlozit tam subory...je pravda ze nic ine popri tom asi nebude moct robit ale malo by to v pohode stihat....lebo uz je to sam o sebe MPEG 2 Format....
Len treba urobit menu a vlozit videa...to je vsetko co potrebuje....
Mozno ich nero este upravi ale to bude trvat mozno hodinku....dokopy jedno DVD... :) :) :) :D :cool:
Katabaticky
05.06.08,21:01
vidim ze s videom moc nerobis :)

naco ti je pri editaci videa grafika? ;)

a ak hento spravis s notebookom mimo Acer centra zabudni na akukolvek reklamaciu toho notebooku :)
je to zasah do pristroja neopravneny a ked si pozres reklamacny poriadok aceru tak zistis ze oni nedovoluju ani cistenie klavesnice mimo svojho centra :D
a samozrejme authorizovanych servisov (ale tie na slovensku niesu)

a ak to chce iba na pracu s tou kamerou tak za 20 ma pekny desktop ktory mu bude plne stacit :) netusim co vymysla s notebook om to je na slovensku taka moda viem kupim notebook a potom nadavam ze mi to nejde ani tak jak starucky athlonovy desktop ale hlavne ze mam notebook...
diry
06.06.08,13:23
Robím bez podložky, iba na stole a dokonca ani vetrák nie je moc hlučný ako väčšina na ASUS poukazuje. Asi som vychytil dobrý kus. A GeForce nie je zdieľaná grafika - má 256MB, k tomu mám 1GB RAM.
janko jaci
06.06.08,17:09
skutocne vdaka za pomoc a aky by ste mi poradili desktop? do 20.000.
diry
06.06.08,17:16
skutocne vdaka za pomoc a aky by ste mi poradili desktop? do 20.000.
Napríklad si preštuduj tieto stránky: http://www.svethardware.cz/art_doc-5BBEFC69351F2666C1257456004D6280.html a rozhodni sa podľa svojich možností, alebo si poskladaj sám podľa týchto zostáv: http://www.datacom-ke.sk/default.asp?show=config&CFMScaId=447
KadernictvoJ&V
06.06.08,18:37
Tak to o Acere som netusil ale je to tak....sorry....dnes som sa po tom dozvedal..... ale ak chces zostavu skus kuknut aj toto na Nay strankach... HP PAVILION A 6330 sklusny comp so 4 jadrovym procakom... ale ja len odporucam.... ;) Cawte
Katabaticky
06.06.08,20:29
ked komp
1. nie v retazcoch
2. nerozumies tomu ani makove zrnko = neskladaj ani nenavrhuj zostavu sam :)
3. mas monitor? alebo nake prislusenstvo alebo 20 k chces aj s tymto
lebo ja som napisal ze mas pc za 20 cku nie pc s prislusenstvom :)

diry odporucam podlozku chladiacu :)
ja s mojim HP ckom si ju nemozme vynachvalit :) odkedy ju dostal noteboocik pod stromcek tak si vetracik uz ani nepusta pri beznej praci :)