Karol2
27.05.08,21:29
Chceli by sme aj s manzelkou na dovolenku do Tunisu, ale vsetci znami nas od toho odhovaraju. Mate niekdo skusenost s tou krajinou. Mame aj dve male deti, tak by som sa chcel spytat, ze ci je to to prave miesto na dovolenku pre rodiny s detmi.:D dakujem...
krusa
27.05.08,21:41
no ja som bol v Tunise nie raz, najviac sa mi páčilo v oblasti Mahdia. Nádherné pláže, pozvoľný vstup do mora, vynikajúce služby. Osobne som bol v hoteli Vinci nour palace a Mahdia palace. Ja osobne nevidim žiadny problem v Tunise pre teba a deti. Je to bývalá Francúzka kolonia, ich zvyky sú viac europskejšie ako moslimské. Jediný problém by mohol byť v strave, nakoľko Tunis je známou krajinou korenín a tie štedro dávajú aj do jedál ktoré pripravujú pre cudzincov, ale vždy je si z čoho vybrať. V lepších hoteloch máš oddelené jedálenské kútiky pre deti, kde je strava menej korenená. Pod pojmov korenená nemyslím, že je pikantná len má proste inú vôňu ako u nás.
Chobot
28.05.08,07:35
Chceli by sme aj s manzelkou na dovolenku do Tunisu, ale vsetci znami nas od toho odhovaraju. Mate niekdo skusenost s tou krajinou. Mame aj dve male deti, tak by som sa chcel spytat, ze ci je to to prave miesto na dovolenku pre rodiny s detmi.:D dakujem...

Neviem prečo vás známi od Tuniska odhovárajú, asi ešte neboli v Tunisku. My sme tam boli už 3x a kedykoľvek by sme sa tam vrátili. Boli sme v južnej časti - Monasti, Port el Kantaui a môžem povedať, že to bolo super. Vyberajte si ale hotely alebo apartmány klubového typu, nechoďte do hotela v meste, ktorý nemá vlastnú pláž. Tam, kde píšu, že kúpe sa na verejnej pláži, alebo že pláž je cez cestu - to si radšej nevyberajte.

Pláže sú v Tunisku pieskové s miernym prístupom do mora, čo ocenia deti. Najlepšie je kúpiť si zájazd all inclusive. Pokiaľ by ste si mali nápoje (a najmú pre deti) kupovať za hotové v hoteli, tak to vyjde draho.

Choďte, verím, že neoľutujete. Ale nečakajte luxus a 100% obsluhu a servis. Rátajte s tým, že je to predsa len iná mentalita a kultúra. Nesmie byť človek príliš náročný na servis.
DanielaSL
28.05.08,07:57
Ja som bola spokojná v Tunise, ale treba si dobre vybrať, podľa toho aké máte nároky. Odporúčam pohľadať recenzie hotelov na nete. A tiež ako tu bolo vyššie uvedené odporúčam ti stredisko Mahdia. No a s deťmi by som určite vybrala all inclusive. Nevyberaj podľa ceny ,ale dobre zváž všetky okolnosti.Ja som bola v Tunise aj na výlete a keď som videla mnohé hotely za niekoľkoprúdovou cestou, cez ktorú treba prejsť k moru..tak to by pre mňa veru nebolo. Nepamätám si už meno hotela kde som v Mahdii bývala, ale všetci klienti aj z ostatných hotelov tohoto strediska si pochvaľovali.
ludmilla
28.05.08,10:48
Tiež sme boli 3x - Sousse, Zarzis, Djerba a veľmi sa nám páčilo, snáď len Zarzis bol troska menej zaujímavejší ale zasa to vynahradili hotelové služby a nádherná pláž. Boli sme tam s tromi deťmi. Samozrejme v Afrike nehľadaj Európu.
MarcelkaT
28.05.08,11:17
My sme boli v Tunise 2x a to v Sousse a Monastire a všade som bola spokojná. Že je to bývalá Francúzska kolonia to vidieť, je to skôr na europský štýl. Aj strava bola dobrá, pláže pekné pieskovité, mierny vstup do mora.Aj na výtetoch sme boli, na ťavách, v púšti, atď. Hovoria ešte že aj v Tabarke je výnikajúco - kopce, more, nie veľmi horúco.
alaya1
28.05.08,11:45
ja som bola s rodinou v tabarke, no neviem, ci je tam krasne. More bolo plne meduz, obrovske vlny 5 dni, nedalo sa vojst do mora. Hotel primerany hviezdickam, obsluha typicky africka. No ale ako sme vysdli z hotela katastrofa. Chudoba a spina. Plaz bola hotelova.
912
28.05.08,12:02
My máme podobnú skúsenosť z hotela Thapsus. Boli sme tam dva týždne a celé tie dva týždne ležala pred vstupnou bránou mŕtva mačka, pretože to už nebolo "ich". Nám sa Tunis trošku znechutil aj spôsobom komunikácie a starostlivosti o klientov s delegátkou. Ale na cestovku sme nezanevreli :-)

Sue
zuzi1
28.05.08,18:13
My sme boli v Tunisku na ostrove Djerba v hoteli Prima life garden park. Dovolenku som kupovala asi 3 týždne pred odletom ako last minute za 37 900 Sk 8 dní all inclusive pre 3 (2 dospelí a 1 dieťa). Po prečítaní recenzií na Invia.sk som bola zhrozená a celé 3 týždne som žila v strachu . Bála som sa aké to tam bude, pretože niektoré recenzie boli fakt strašné.
Stále som surfovala po nete a vôbec sa mi tam nechcelo ísť. No musím povedať, že všetko bolo úplne super. Spomedzi všetkých dovoleniek som si tam najviac oddýchla, zašportovala a po 8 dňoch sa mi nechcelo ísť domov.
Tento rok ideme do Tuniska opäť, len počkám na nejaký Last minute.
Ináč perfektná stránka o Tunisku www.tunisko.rovnou.cz
A hlavné bolo, že sme vôbec nemali hnačku ako to býva v afrických krajinách.
skvrnka
29.05.08,13:14
Ja chodím do Tunisu na dovolenku už 8 rokov za sebou,
niektorý rok aj 2x. Chodím do Sousse - hotel Marhaba, Marhaba Club,
Marabout, Chems el Hana. Poznám tam už každý dom, hotel, ulicu, obchod.
Túto destináciu odporučam a zhodujem sa s predchádzajúcimi príspevkami,
čo sa týka toho, že tam netreba hladať europske zvyky, ale rešpektovať
ich arabske zvyky, mentalitu, kulturu aj keď samozrejme cítiť tam silný vplyv
Francuzska (bývala kolonia) čo sa týka vzdelania, obliekania, francúzske
butiky atď. Pieskové pláže, ale tiež doporučujem hotel, ktorý má vlastnú
plaž, nie hotel pri ktorom uvádzajú pláž cez cestu, lebo to je už u nich
v podstate mestská pláž, kam sa domáci idú kúpať popoludní resp. So a Ne.
Ubytovanie a stravovanie - doporučujem hotel s min. 3 hviezdičkami a
strava - bufetové - švedske stoly. Mala som väčšinou polpenziu, čo mi
postačuje, ale vyskúšala som aj all inclusive- pri tom bol obed a večera
v poriadku, ale medzi tým len slabé jedlo bageta,pizza, výhodný bol
akurát nápoj celodenne. Neviem, čo by Vás ešte zaujímalo, rada zodpoviem
podľa osobnej skúsenosti.
pivko
30.05.08,04:56
Odporúčam tento hotel od ck Kartágo
nemá chybu:
http://www.kartago.sk/hotel/index.php?hotel=1015&termin=61057
Vlasta
30.05.08,05:06
Do Tunisu odlietame 10.6., 1.krát, takže som plná očakávaní, čo to bude. Názory sú totiž rôzne. Minulý rok sme boli v Turecku a bolo super.
zuzi1
30.05.08,18:29
To skvrnka: o hoteli Chems el Hana písali v recentiách, že sú v ňom šváby. Stretla si sa aj ty s týmito nepríjemnými chrobáčikmi, keď si tam bola, alebo je to úplny výmysel? Aké sú v hoteli animácie? Odpíš, prosím Ťa, lebo by som tam chcela ísť tento rok. Minulý som bola na Djerbe a teraz by som chcela skúsiť vnútrozemie.
skvrnka
05.06.08,10:42
Hotel Chems el Hana - so švábmi som sa nestretla, animácie sú cez
deň pri bazéne niekoľkokrát a samozrejme vždy večer . Stravovanie
all inclusive je čo sa týka raňajky, obed, večera výborne, to medzi
sa mi zdalo slabé - len tá istá pizza a cestoviny resp. malá bageta
ovocie medzi hlavnými jedlami nebolo, pitie bolo celý deň, len dosť
nepraktické v jednej miestnosti-teda keď si na pláži stále sa Ti
nechce chodiť do areálu, pláž cez cestu mi nevyhovuje v porovnaní
s tým, ak sa ide na pláž priamo z hotela cez záhradu. Napriek tomu
možno tam pôjdem aj tento rok, lebo môj hotel Marhaba a Marabout
na pláži sú už celý jún ako pozerám na internete obsadené.
Inak Chems je blízo mesta, promenády takže Ti prajem príjemnú dovolenku.
SVK
06.06.08,09:47
Ak to nebude Tabarka, tak preco nie. Tam sa mi osobne nepacilo. Vseobecne ale Tunisko a Egypt - super cena, zarucene pekne pocasie, pomer cena a kvalita slusne. Zasada - radsej vyssi standard ubytka, mierne priplatit.
kunkelovaa
06.06.08,09:57
My sme boli v Tunisku dvakrát po sebe - raz v Sousse v hoteli Orient Palace (5hviezd.) a druhýkrát na Tabarke v hoteli Mehari klub(4hviezd). A bolo super. Vždy sme boli s malými deťmi a fakt to bolo v pohode. Tabarka je veľmi malá, trochu špinavá, našťastie sme mali dobrý hotel. Sousse - vrátila by som sa tam kedykoľvek.
MarcelkaT
06.06.08,10:53
V Sousse hotel Maraboot bolo vynikajúco. Išla by som tam ešte raz. Zaleží aj od hviezdičiek.
kunkelovaa
07.06.08,03:58
Zvažujeme ešte Djerbu. POradíte nejaký dobrý hotel?
pivko
07.06.08,04:47
Zvažujeme ešte Djerbu. POradíte nejaký dobrý hotel?
Dobrá cestovka pre TUNIS
http://www.takeoff.sk/
zuzi1
07.06.08,08:23
Ja som bola na Djerbe minulý rok. Bolo tam super, bývali sme v hoteli Prima life garden park. Ak nie si náročná klientka a chceš prežiť dovolenku s využívaním animačných programov, tak si rozhodne vyber tento hotel. Mám jednu dcéru( 8 rokov), ktorú som videla počas týždňa stráveného tam veľmi málo, pretože bola vždy zapojená do nejakej súťaže a my s manželom sme tiež športovali o dušu ( volejbal, šípky, lukostreľba, súťaže pred obedom, vodné pólo, atď.).
Mne sa tam páčilo všetko, no muž frfľal najmä na stravu.
bonita
07.06.08,08:42
Mam dobru radu pre vsetkych, ktori vedia trochu nemecky alebo anglicky / na dohovorenie sa s delegatom/, kliknite si na last minute v googli.at, vyberte spolocnost, zadajte odlet z viedne - toto poskytuju aj nemecke cestovky - a pri dnesnom kurze eura budete velmi prijemne prekvapeni. Tunis najdete od 314 euro na osobu, 7 dni, all inclusiv, kompletna cena. Ziadne priplatky, doplatky / dufam, ze to coskoro prikazu aj nasim cestovkam-uvadzat konecnu cenu/. Cestuju takto uz tisicky slovakov, tento rok budem aj ja prvy raz.A plati to nielen pre tunis.
dalid
22.01.09,12:50
Tak, tento rok by sme aj my radi išli do Tuniska na dovolenku. Na co si tam dat pozor? Kazda rada dobra :)
arizona
22.01.09,14:15
Tak, tento rok by sme aj my radi išli do Tuniska na dovolenku. Na co si tam dat pozor? Kazda rada dobra :)
My sme boli minulý rok v Tunise tu : http://www.zajazdy.sk/32379/?zeme%5B%5D=235&destinace%5B%5D=23504&steps=3-148%2C4-42#fotogalerie

Môžem odporúčať.Krásne,čisté prostredie,nádherný areál,milý personál.Stravy dostatok,pestrý výber všetkého.
Na čo si dať pozor? Nemali sme s ničím problém.Ani v areáli,ani v meste ,či na výletoch.
-nekupovať žiadne suveníry v prvý,druhý deň-pre odchode na letisku ich kúpite aj o 2/3 lacnejšie.

Odporúčanie: personálu nechať vždy nejaký bakšiš,naozaj to vedia oceniť:)
aviator
22.01.09,18:32
No, na boli sme v Tabarke a Souse a bolo tam fajn, v Souse krajšie, opevnené centrum mesta z roku cca 1000 je super. Na našich letiskách to s tymi suvenírmi nebolo až také super, boli sme radi, že sme ich kúpili na trhu.
Je tam krásne, najradšej by som sa tam nasťahoval, ale raz sme sa tam stretli s nepríjemným incidentom, na manželku tam pľuli nejaké decká. Zdalo sa, že ich poslali dospelí, tí tam sedeli a zazerali, nič moc.
Bolo to v bočnej uličke, boli sme tam jediní turisti, nepríjemný zážitok.
Chobot
23.01.09,08:00
No, na boli sme v Tabarke a Souse a bolo tam fajn, v Souse krajšie, opevnené centrum mesta z roku cca 1000 je super. Na našich letiskách to s tymi suvenírmi nebolo až také super, boli sme radi, že sme ich kúpili na trhu.
Je tam krásne, najradšej by som sa tam nasťahoval, ale raz sme sa tam stretli s nepríjemným incidentom, na manželku tam pľuli nejaké decká. Zdalo sa, že ich poslali dospelí, tí tam sedeli a zazerali, nič moc.
Bolo to v bočnej uličke, boli sme tam jediní turisti, nepríjemný zážitok.

Napriek tomu tvojmu nepríjemnému zážitku treba povedať, že kriminalita v Tunisku je takmer nulová, je to totiž prísny policajný štát. Turisti sa nemusia báť okradnutia (nemyslím tým obtiahnutie pri handrkovaní o cene, kedy po "výhodnej" kúpe zistíte, že vo vedľajšom obchode by ste to kúpili o tretinu lacnejšie :D), či lúpeže. Tunisania majú turistov radi (neviem, či aj úprimne, alebo je to len pretvárka), ale sú si asi vedomí rovnice "turisti = peniaze".
dalid
23.01.09,08:27
bonita - vyborny typ, trochu som posurfoval a cez nemecke/rakuske cestovky su ceny o dost nizsie... Az na to moje trapene s nemcinou, ktoru som 10 rokov nepouzival.. este ze je google prekladac :)
arizona
23.01.09,08:29
Pekná stránka,kde sa dá trochu zoznámiť s Tuniskom: http://tunisko.orbion.cz/
arizona
23.01.09,08:38
bonita - vyborny typ, trochu som posurfoval a cez nemecke/rakuske cestovky su ceny o dost nizsie... Az na to moje trapene s nemcinou, ktoru som 10 rokov nepouzival.. este ze je google prekladac :)

Tie rakúske a nemecké cestovky sú naozaj lákavé,kvoli cene. Ale treba si uvedomiť, že aj delegáta máte nemecky hovoriaceho...
Či už na celdenných výletoch,alebo v prípade riešenia nejakých problémov,pokynov a pod.
bonita
25.01.09,21:56
Musim este pripomenut, ze all inclusiv cez rak. alebo nem. cestovku je naozaj all inclusiv a nijake neprijemne prekvapenie ako ked idete cez slovensku cestovku. Ano tu nemcinu al. angl. trochu treba, ale zas kolko ludi neustale komunikuje na dovolenke s delegatom? Ja som ho nepotrebovala posledne ani raz a ak idete individulane, tiez nemate delegata.
Dobry stranka je aj www. hotels.com alebo hotel .com, aj pre ine krajiny, daju sa tu najst naozaj dobre hotely za dobre ceny.
Jana 44
01.06.09,15:07
v auguste cestujeme do Tuniska-Nabul-hotel KHEOPS- má niekto skúsenosť s touto destináciou?
nej
24.08.11,14:48
Bacha, hovoríme tu o Tunise alebo o Tunisku?
Ľudia pre Boha už sa konečne naučte, že to nie je to isté !!!!


Jedno je mesto a druhé krajina. České cestovky to pletú, potom to schovávajú a robia z ľudí blbcov. Zažil som. Rádio VIVA to pletie a ozajstní cestovatelia sa chytajú za hlavu.
viz: http://cestovanie.net/novinky/tunis-nie-je-tunisko-ale-dost-tvrdy-omyl/ snáď iné vysvetlenie ani netreba
Lubaba
24.08.11,19:06
..ja som to pochopila že chce ísť do Tuniska, aj keď napísané je že Tunis, veď čo by to bolo už za dovolenku v Tunise, teda pre mňa nič, ale zvykne sa hovoriť, že ideme alebo boli sme v Tunise...a nemyslím, že tí ktorí sa takto vyjadrujú sú blbci...
pivko
25.08.11,05:50
ozajstný cestovateľ nei , kde všade si bol v Tunise?
Letko
14.09.11,04:41
..ja som to pochopila že chce ísť do Tuniska, aj keď napísané je že Tunis, veď čo by to bolo už za dovolenku v Tunise, teda pre mňa nič, ale zvykne sa hovoriť, že ideme alebo boli sme v Tunise...a nemyslím, že tí ktorí sa takto vyjadrujú sú blbci...

Je to síce mimo témy, ale napísať Tunis a myslieť pri tom Tunisko je ako keď pozerám počasie a tam povedia, že na Slovensku bolo krásne slnečné počasie a pritom jasno bolo len na juhozápade a na ostatnom území pršalo, fúkalo,...
Chobot
14.09.11,08:01
Je to síce mimo témy, ale napísať Tunis a myslieť pri tom Tunisko je ako keď pozerám počasie a tam povedia, že na Slovensku bolo krásne slnečné počasie a pritom jasno bolo len na juhozápade a na ostatnom území pršalo, fúkalo,...

V bedekeri alebo v katalógu cestovnej poisťovne áno, je to zásadná chyba, ale na porade vieme, že sa tým myslí Tunisko a netreba to rozvádzať.
kaymo
06.08.13,11:18
Chceli by sme aj s manzelkou na dovolenku do Tunisu, ale vsetci znami nas od toho odhovaraju. Mate niekdo skusenost s tou krajinou. Mame aj dve male deti, tak by som sa chcel spytat, ze ci je to to prave miesto na dovolenku pre rodiny s detmi.:D dakujem...


Tunis je hlavné mesto krajiny menom Tunisko.
Zrejme bolo myslené Tunisko. Báť sa nie je čoho. Je tam krásne. ak aj boli nepokoje, pre novinárov je Tunis stále celým štátom a tiež to nerozoznávajú. Nikdy nejde o celonárodné nepokoje.

Pripájam jeden pekný obrázok nájdený dnes. Z tuniska. Z jedného slávneho filmu.
pmajap
06.08.13,12:28