Anežob
28.05.08,05:51
Naša organizácia kúplila veľkoplošný stan 8 x 12 m. Jeho hodnota je nad 100 000 Sk. Čiže je to obstaranie dlhodobého hmotného majetku, ktorý treba odpisovať.
Prosím o poradenie do ktorej odpisovej skupiny treba tento majetok zaradiť. A kedže je to kapitálový výdavok ktorú podpoložku ekonomickej klasifikácie treba použiť pri účtovaní výdavku.
Prosím o Vaše názory, ktoré ma určite posunú ďalej, alebo aspoň porovnám moje zariaľ tajné riešenie, ktoré ešte nechcem zverejniť aby som Vás neovplyvnila. Veľké ďakujem za každý názor.
blazonko
28.05.08,04:12
Myslím, že odpisová skupina je 1 (teda 4 roky).Ale čo sa týka kladifikácie, to ti žiaľ neporadím.
waitinka7
28.05.08,04:51
Vo finančnom spravodajcovi si sa nič nedočítala? Tam by to malo byť presne rozpísané, čo patrí pod akú ERK. Myslím v 14/04 - stále platnom...ale nepamätám sa presne.
Olice
28.05.08,05:57
Naša organizácia kúplila veľkoplošný stan 8 x 12 m. Jeho hodnota je nad 100 000 Sk. Čiže je to obstaranie dlhodobého hmotného majetku, ktorý treba odpisovať.
Prosím o poradenie do ktorej odpisovej skupiny treba tento majetok zaradiť. A kedže je to kapitálový výdavok ktorú podpoložku ekonomickej klasifikácie treba použiť pri účtovaní výdavku.
Prosím o Vaše názory, ktoré ma určite posunú ďalej, alebo aspoň porovnám moje zariaľ tajné riešenie, ktoré ešte nechcem zverejniť aby som Vás neovplyvnila. Veľké ďakujem za každý názor.
Stan patrí do 2. odp.skupiny (položka 2-2 z prílohy č. 1)


17.40.22 Nepremokavé plachty, ochranné a tieniace plachty, lodné plachty pre člny, plachty pre windsurfingy, stany a kempingové výrobky

Z: Plachty automobilové, protislnečné vonkajšie rolety... z textilných materiálov, stany a lodné plachty, nafukovacie matrace z textilných materiálov, textilné výrobky na stanovanie
Anežob
28.05.08,08:51
Ďakujem za názory.
Súhlasím s Olice. Keď som pozerala prílohu zákona k zaradeniu majetku tiež mi to vychádzalo na skupinu 2. Ešte poriešiť EK a budem na tom dobre. Rozmýšam o dvoch podpoložkách, a to 713004 alebo 713005. Myslíte, že by to mohlo byť takto ?
Ďakujem !
jitma
28.05.08,10:57
asi by som dala 713005, sú tam aj výdavky na CO.
kvet
30.05.08,05:43
Predpokladám, že veľkoplošný stan nie je obstaraný pre účely špeciálne, t.j. účely civilnej ochrany, ale na bežné používanie, preto sa prikláňam k podpoložke 713 004.

Pekný deň
Anežob
30.05.08,08:02
Predpokladám, že veľkoplošný stan nie je obstaraný pre účely špeciálne, t.j. účely civilnej ochrany, ale na bežné používanie, preto sa prikláňam k podpoložke 713 004.

Pekný deň
Veľkoplošný stan sa bude používať na rôzne akcie športové a kultúrne čiže bude najlepšie keď použijem podpoložku 713004.
Ďakujem kvet a tiež prajem krásny deň a pekný víkend.