Zuzana2
28.05.08,09:12
Ahojte, zdravím všetkých.
Prosím o radu. Minulý rok zakúpené jablone začali tento rok schnúť - lístky po okrajoch. Nevieme, čo je to za chorobu. Prosím o radu - o akú chorobu ide a čím jablone ošetriť.
Vopred ďakujem a prajem pekný slnečný deň.
Zuzana2
28.05.08,07:13
Pardón - malo byť choré jablone.
Zuzana

Už som to v nadpise opravila.
lakon
28.05.08,08:33
Nepovazujem sa v tejto oblasti za odbornika, ale na tej poslednej fotke niesunahodou na spodnej strane listu vosky? Ak ano mozno staci postriekat proti zravemu hmyzu. Ale s istotou to netvrdim.
Zuzana2
28.05.08,10:55
Vošky tam nie sú. Proti nim sme už striekali. Takto to ale vyzerá, že všetky pomaly ale iste vyschnú.
arizona
28.05.08,19:16
Skús zobrať pár lístočkov,-k máte niekde v blízkosti nejaké malé súkromné záhradnícto,určite Ti budú vedieť presne poradiť.:)
Zuzana2
29.05.08,17:16
Vďaka, keby som si túto radu prečítala skôr, mohla som dnes už možno vedieť riešenie - dnes som totiž bola v záhradkárskych potrebách.
No nič, prejdem sa tam ešte aj zajtra.
Pekný večer všetkým.
legolas
01.06.08,16:54
Mám dojem podľa fotiek, že sú to roztoče.
legolas
01.06.08,16:59
Ahojte, zdravím všetkých.
Prosím o radu. Minulý rok zakúpené jablone začali tento rok schnúť - lístky po okrajoch. Nevieme, čo je to za chorobu. Prosím o radu - o akú chorobu ide a čím jablone ošetriť.
Vopred ďakujem a prajem pekný slnečný deň.


Z tých fotiek to vyzerá na roztoče:rolleyes:
voskomil
08.08.08,19:28
ahoj, podla fotografii to nie su isto vosky ani roztoce. Okrajova nekroza na listoch byva bezna a nerob si z toho tazku hlavu. Podla rozsahu ako to vidim na fotografiach nejde o nic zavazne. Podla mojho nazoru ide o poskodenie slnecnym ziarenim, silne slnko v spojeni z nedostatocnou zalievkou moze sposobit nekrozu listov.