zuzana
28.05.08,07:56
Chcem vedieť či je povinnosť pri konateľovi, spoločníkovi ktorý má s s.r.o. uzatvorenú riadnu pracovnú zmluvu ako zamestnanec účtovať mzdové náklady na účet 522/366?Nemôžem to účtovať ako mzdy zamestnanov na 521-tku/331?
Nadena
28.05.08,07:57
Mzdy spoločníkov sa účtujú na 522/366.
ahoj
zuzana
28.05.08,08:37
A je to veľká chyba ak je to naúčtované na 521?
zuzana
28.05.08,11:43
Ak má ten spoločník riadnu pracovnú zmluvu ako riaditel tak to nemozem dat na 521??
zuzana
29.05.08,06:19
Poraďte musím to všetko preúčtovať ak mám všetky mzdy aj tú konateľovu na 521??
Lenka1979
29.05.08,06:23
Poraďte musím to všetko preúčtovať ak mám všetky mzdy aj tú konateľovu na 521??
Neviem, či to musíš všetko opraviť, ale ja tiež účtujem mzdu konateľa-zamestnanca cez účet 522 a 366, ale je tu veľmi veľa príspevkov o tom, skús zadať do vyhľadávač kľúčové slovo, určite sa dozvieš viac.
Pekný deň;)
Lenka
Nadena
29.05.08,06:25
Pozri si účtovné súvzťažnosti od Cenigovej, je tam 522/366.
Veď si to preúčtuj, to nie je problém, je?
Lenka1979
29.05.08,06:27
Pozri si účtovné súvzťažnosti od Cenigovej, je tam 522/366.
Veď si to preúčtuj, to nie je problém, je?

Asi podľa toho odkedy tak účtuje, ale ja by som to opravila.:rolleyes:
Denda
29.05.08,06:58
Ak má ten spoločník riadnu pracovnú zmluvu ako riaditel tak to nemozem dat na 521??
Nie nemôžete. Pozrite si postupy účtovania §66 čo sa účtuje na účte 521 a 522 so súvzťažným zapisom na účet 331 a 366.
Postupy sú v tomto linku:http://www.porada.sk/t18282-postupy-uctovania-pu-od-01-01-2008-a.html