aťka šebová
28.05.08,10:20
Neviem na koho sa obrátiť tak píšem Vám . Mám veľmi dobrého kamárata s ktorým sa poznám niekoľko rokov. Ak sme sa jeden deň nevideli tak sme si volali. Na vianoce sa však bez vysvetlenia odmlčal a ozval sa minulý týždeň. Bolo to ťažké stretnutie, ja som bola samozrejme zvedavá prečo so mnou prestal komunikovať takýmto spôsobom. Nechcel o tom vôbec rozprávať len sa stále ospravedlňoval, plakal a chcel odísť vraj to tak bude lepšie. Presvedčila som ho aby zostal a povedal čo sa stalo. Povedal mi že už dlhšiu dobu má zdravotné problémy tak sa dal anonymne komplexne vyšetriť a zistili mu na mozgu nádor. Lekár mu vraj povedal že sa s tým nedá nič robiť. Vraj to nikomu nepovedal .Neviem čo si mám o tom myslieť ? Nechcela sa mu povedať že tomu neverím, mám ho rada a v žiadnom prípade mu nechcem ublížiť, práve naopak ale takéto vyšetrenie a anonymne ? Je to možné aby si niekto zaplatil za takéto vyšetrenie aby o tom nemal záznam v zdravotnej dokumentácií ? Celé mi to pripadá ako zlý sen, alebo som poriadne naivná a klame. Ale neviem si predstaviť dôvod na také klamstvo . Prosím Vás je možné absolvovať takéto vyšetrenia ? Som z toho hotová.
Chobot
28.05.08,09:41
Neviem na koho sa obrátiť tak píšem Vám . Mám veľmi dobrého kamárata s ktorým sa poznám niekoľko rokov. Ak sme sa jeden deň nevideli tak sme si volali. Na vianoce sa však bez vysvetlenia odmlčal a ozval sa minulý týždeň. Bolo to ťažké stretnutie, ja som bola samozrejme zvedavá prečo so mnou prestal komunikovať takýmto spôsobom. Nechcel o tom vôbec rozprávať len sa stále ospravedlňoval, plakal a chcel odísť vraj to tak bude lepšie. Presvedčila som ho aby zostal a povedal čo sa stalo. Povedal mi že už dlhšiu dobu má zdravotné problémy tak sa dal anonymne komplexne vyšetriť a zistili mu na mozgu nádor. Lekár mu vraj povedal že sa s tým nedá nič robiť. Vraj to nikomu nepovedal .Neviem čo si mám o tom myslieť ? Nechcela sa mu povedať že tomu neverím, mám ho rada a v žiadnom prípade mu nechcem ublížiť, práve naopak ale takéto vyšetrenie a anonymne ? Je to možné aby si niekto zaplatil za takéto vyšetrenie aby o tom nemal záznam v zdravotnej dokumentácií ? Celé mi to pripadá ako zlý sen, alebo som poriadne naivná a klame. Ale neviem si predstaviť dôvod na také klamstvo . Prosím Vás je možné absolvovať takéto vyšetrenia ? Som z toho hotová.


Mne sa nezdá, že by niekto mohol anonymne absolvovať vyšetrenie takéhoto druhu, alebo nejaké komplexné vyšetrenie. A tiež pochybujem, že by v rámci nejakého komplexného preventívneho vyšetrenia bolo aj CT hlavy. Veď nádor na mozgu bez RTG alebo CT nezistia. Absolvoval som viacero preventíviek a tam by mohli identifikovať len podozrenie z takého niečoho. Potom by ho museli poslať na odborné vyšetrenie.

Myslím, že anonymne sa to nedá absolvovať, ani keby si to celé sám hradil. Jedine, že by bol niekde v zahraničí, kde si to sám uhradil.

Neviem, o čo ide tomu známenu, ale lepšie bude to neriešiť.
BXLmiami
28.05.08,09:56
Anonymne sa u nás vyšetriť veľmi nedá,okrem toho také vyšetrenie aké popisuješ stojí pekných pár desiatok tisíc ak by to absolvoval mimo poistovní.Ale pokiaľ absolvoval kompletné vyšetrenie aj so záverom a rozhodol sa,že s tým nebude nič robiť,nebude sa liečiť a nepovie to nikomu,tak lekár s tým nemá čo spraviť,len to rešpektovať.Môže mu skúsiť dohovoriť,ale to je tak všetko.
Dada
28.05.08,09:59
Možno ten dotyčný potrebuje poľutovať (alebo upútať na seba pozornosť) a tak si toto vymyslel. Troška morbídne, ale všetko je možné.
aťka šebová
28.05.08,10:11
Rozmýšľam nad tým celý týždeň ale nechápem to. Trápi ma to lebo je to dobrý človek a nemôžem uveriť tomu že by si to vymyslel, ale neverím ani tomu že bol na vyšetrení anonymne a sám si ho zaplatil. Ďakujem Vám za Vaše reakcie, keď sa človek dostane do takejto situácie naozaj nevie či je to reálne alebo nie .
BABYstar
28.05.08,13:17
zaujalo ma to,ale si myslím že je to nereálne,ja som mala nádor na mozgu a nie je to jednoduché vyšetrenie.Zistiť sa to dá len cez CT alebo magnetickú rezonanciu a ďalšími vyšetreniami a že sa nedá s tým nič robiť?Ja som 20 rokov po ožarovaní a žijem,pracujem.
mackx
22.06.08,19:30
chalan má fantáziu, ale iba tak pre niekoho, kto sa tomu absolútne nerozumie, neviem, o čo mu ide / o teba????/ , alebo iba chce byť zaujímavý, jednoznačne by som ho poslal do púpav
martinsemanco
30.06.08,09:51
Podľa môjho názoru sa takéto vyšetrenie u nás nedá absolvovať.
Braňo
30.06.08,10:11
nie je za tým nádorom skrytá iná dáma? :rolleyes:
aťka šebová
14.08.08,11:32
Ozvala som sa k môjmu príspevku ešte raz, možno Vás bude niekoho zaujímať ako to skončilo. Zistila som že chalan má finančné problémy, nevyšli mu nejaké obchody a prišiel o dosť vysokú sumu. Na nehnuteľnosti mu už siahol exekútor a chalan je v koncoch. Začal nenormálne piť a to anonymné vyšetenie je hlúposť. Ešte chcem upresniť že sme spolu nechodili, je to len môj kamarát nič viac. Napriek tomu že som kôli nemu mala zopár desivých nocí, hnev ktorý som pocítila som kôli tomu že ho poznám niekoľko rokov odstavila na vedľajšiu koľaj a spolu s ostanými kamošmi sa ho momentálne snažíme dostať aspoň z toho alkoholového besnenia. Ešte raz Vám ďakujem všetkým, ktorí ste prispeli odpoveďou. Vtedy som nad tým nedokázala triezvo rozmýšľať a potrebovala som názor niekoho nestranného.
Tweety
14.08.08,11:36
Ozvala som sa k môjmu príspevku ešte raz, možno Vás bude niekoho zaujímať ako to skončilo. Zistila som že chalan má finančné problémy, nevyšli mu nejaké obchody a prišiel o dosť vysokú sumu. Na nehnuteľnosti mu už siahol exekútor a chalan je v koncoch. Začal nenormálne piť a to anonymné vyšetenie je hlúposť. Ešte chcem upresniť že sme spolu nechodili, je to len môj kamarát nič viac. Napriek tomu že som kôli nemu mala zopár desivých nocí, hnev ktorý som pocítila som kôli tomu že ho poznám niekoľko rokov odstavila na vedľajšiu koľaj a spolu s ostanými kamošmi sa ho momentálne snažíme dostať aspoň z toho alkoholového besnenia. Ešte raz Vám ďakujem všetkým, ktorí ste prispeli odpoveďou. Vtedy som nad tým nedokázala triezvo rozmýšľať a potrebovala som názor niekoho nestranného.
Tak nech sa vám darí dostať kamaráta z tej alkoholickej pliagy von.:)
Chobot
14.08.08,12:26
Ozvala som sa k môjmu príspevku ešte raz, možno Vás bude niekoho zaujímať ako to skončilo. Zistila som že chalan má finančné problémy, nevyšli mu nejaké obchody a prišiel o dosť vysokú sumu. Na nehnuteľnosti mu už siahol exekútor a chalan je v koncoch. Začal nenormálne piť a to anonymné vyšetenie je hlúposť. Ešte chcem upresniť že sme spolu nechodili, je to len môj kamarát nič viac. Napriek tomu že som kôli nemu mala zopár desivých nocí, hnev ktorý som pocítila som kôli tomu že ho poznám niekoľko rokov odstavila na vedľajšiu koľaj a spolu s ostanými kamošmi sa ho momentálne snažíme dostať aspoň z toho alkoholového besnenia. Ešte raz Vám ďakujem všetkým, ktorí ste prispeli odpoveďou. Vtedy som nad tým nedokázala triezvo rozmýšľať a potrebovala som názor niekoho nestranného.

AK chceš nejaké rady a skúsenosti bývalých alkoholikov, aj na to je tu téma:

http://www.porada.sk/t86471-alkohol-a-alkoholizmus-ako-sa-z-toho-dostat.html