McMarti
23.06.04,12:35
Ma niekto skusenosť s programom POHODA.POtrebujem nastavit leasing ojazdeneho vozidla. Ďakujem za radu.
Dada
23.06.04,11:46
Robím v Pohode, ale lizing učtujem cez "Ostatné záväzky". Nie cez tú agendu "lizing".
McMarti
23.06.04,11:50
Robím v Pohode, ale lizing učtujem cez "Ostatné záväzky". Nie cez tú agendu "lizing".
no ja by som to chcela cez tu agendu ale asik mi nik neporadií.. no musim ta tom maturovať nič iné mi neostava :)) však čo sa naučím za mladi na starosť ako keby som našla
Dada
23.06.04,11:57
Skúšala som si to aj ja cez tú agendu nastavovať, ale mám aj také štvrťročné splátky a nejako cez rok mi to nevedelo vypočítať. Tak som si urobila zápis do Ostatných záväzkov a potom som ho pri každej splátke len skopírovala a bolo to. Sedelo mi to presne. A hlavne to bolo oveľa jednoduchšie a rýchlejšie ako to nastavovať v tom "lizingu".
Fajdy
23.06.04,17:57
Čo je správne v jednoduchom účtovníctve mať zaevidovanú v ostatných záväzkoch celkovú sumu splátok leasingu a postupne ju pri úhrade lividovať, alebo ako v podvojnom len splátky za daný rok ?
Ďakujem za radu.
Dada
24.06.04,03:56
Podľa mňa nič nepokazíš ak si aj všetky splátky nahodíš do Ostatných záväzkov, samozrejme, že so správnymi dátumami. Do výdavkov sa ti bude dostávať aj tak ten lizing až po úhrade. Alebo si môžeš nahodiť všetky splátky týkajúce sa tohto roka a na budúci rok tie ďalšie. To je už na tebe.
Fajdy
25.06.04,17:01
Vďaka za radu.
Pekný víkend. :)
Martinková
28.06.04,07:49
Ahojte
Ja tiez robim v POHODE a uctujem leasing cez ostatne zavazky
Betka
aladin
16.12.04,05:29
Podľa mňa nič nepokazíš ak si aj všetky splátky nahodíš do Ostatných záväzkov, samozrejme, že so správnymi dátumami. Do výdavkov sa ti bude dostávať aj tak ten lizing až po úhrade. Alebo si môžeš nahodiť všetky splátky týkajúce sa tohto roka a na budúci rok tie ďalšie. To je už na tebe.mal som znameho ktorý mal danovú kontrolu a vycitali mu že nema císelne oznacenie faktur(interne cislovanie) a datumy obe vzostupne. t.j. ak bol nejaký problem a vratil fakturu dodavatelovi z 5.4.xy a medzitým mal faktury ktorým dal poradove cislo 10,11,12,13, z dni 6.4., 7.4., 8.4., 9.4., a nasledne dostal spat opravenu fakturu z 5.4. ale ten dostal už poradove císlo 14. No to sa nepacilo danovemu uradu. Nemate s tým niekto skusenost ?
Len ma to preto napadlo že ak 1.1. xy si zadas do ostatnych zaväzkov vsetky splatky tak stroj ti to ocisluje 1,2,3,4,... až 12 za december , ale datum budes mat 1.1., 1.2.,1.3 ..atd... A dalsie poradove cislo 13 budes mat napr. zavazok za najomné....z 5.1. aopat to bude to že nemas casový sulad medzi interným cislovanim a datumami. Ma s tým niekto nejaku skusenost. ??
Dada
16.12.04,05:34
Splátky si nenahadzujem naraz, ale každý mesiac si skopírujem tú predchádzajúcu. Ale kámoška si nahodila hneď na začiatku všetkých 12 splátok, mala aj kontrolu a nikto jej nič nevyčítal.
Daska
17.12.04,16:31
ja si nakonci roka, ked si robim uzavierku, zoradim vsetky doklady podla datumu a precislujem
Jana2004
17.12.04,20:39
Aj ja si ich nahodím na začiatku roka a v priebehu roka si opravím podľa potreby poradie.
aladin
12.01.05,11:32
jASNE rozumiem, same dobre tipy , ale ked učtujem viacerým firmam nemožem si dovoliť ani precislovanie , lebo pocas roka už vytlacím pokladničné doklady a je na nich vzťah ,poznámka , že Napr. pl poistné , záväzok 28
Ale dakujem
Daska
14.01.05,17:40
aj ja robim viacerym firmam, ale vytlacim vsetko az po uzavierke, takze mozem prehadzovat doklady ako chcem,
elena74
26.05.06,10:57
ahojte, poradite mi ako sa zrusi leasing v pohode po dvoch splatkach?
dakujem
Jela.
26.05.06,17:17
Ja som bola nedavno na skoleni Pohody a skolitel hovoril, ze agenda leasingovy majetok sa uz nepouziva, pouzivala sa este, ked sa leasing uctoval predoslym sposobm. Teraz si leas. majetok nahodis do agendy majetok, zadas rovnomerny odpis mesacny, alebo ja si robim tak, ze si zadam iba uctovny odpis mesacny, a splatky si nahodis do ostatanych zavazkov.
elena74
29.05.06,06:26
vdaka za radu...v tom leasingu sa to aspon mne nezadavalo dobre...
prosim vas ohladom leasingu, ktory sme zrusili musim ho nejako vynulovat ( zrusit) aby som mohla zaca s novym leasingom?

Do OZ davate len splatky, alebo aj obst. cenu auta? Ci len do majetku?
Dakujem...:-)