Kamilla
28.05.08,11:47
Moj manzel je SZCO-elektrikar od roku 2006. Chcel by sa stat dobrovolnym platcom DPH. Obrat za r 2007 je 150000,- uplatnil si pausalne vydavky. V tomto roku ma obrat zatial 50000,-. Volala som na DU a vraveli nieco o dolozeny predpokladaneho obratu, ale ten nevie dolozit. Ma ustne dohodnute zakazky. Potrebuje sa stat platcom DPH pre dosiahnutie svojho prijmu, lebo zakaznici to vyzaduju. Chce si kupit auto N1 a rad by si uplatnil DPH.Ma sancu na schvalenie registracii? A vraj ma k ziadosti dolozit este nejake vyjadrenie, ze preco sa chce stat dobrov.platca DPH. To mam napisat nieco vlastnymi slovami, alebo je nato tlacivo?

Ďakujem
Kamilla
Zoltán Kovács
28.05.08,09:52
Moj manzel je SZCO-elektrikar od roku 2006. Chcel by sa stat dobrovolnym platcom DPH. Obrat za r 2007 je 150000,- uplatnil si pausalne vydavky. V tomto roku ma obrat zatial 50000,-. Volala som na DU a vraveli nieco o dolozeny predpokladaneho obratu, ale ten nevie dolozit. Ma ustne dohodnute zakazky. Potrebuje sa stat platcom DPH pre dosiahnutie svojho prijmu, lebo zakaznici to vyzaduju. Chce si kupit auto N1 a rad by si uplatnil DPH.Ma sancu na schvalenie registracii? A vraj ma k ziadosti dolozit este nejake vyjadrenie, ze preco sa chce stat dobrov.platca DPH. To mam napisat nieco vlastnymi slovami, alebo je nato tlacivo?

Ďakujem
Kamilla

Čo sa týka predpokladaného obratu, tak to snaď vie odhadnúť, už podľa tých ústnych dohôd. A čo sa týka odôvodnenia registrácie, treba uviesť, že väčšina odberateľov je podnikateským subjektom tiež platiteľom DPH, a ak sa nestane platiteľom, tak je menej konkurenciaschopný, a v podstate drahší ako iní podnikatelia v jeho odbore.


P.S. Na marko, nie je potrebné duplovať tému, aby ostal na viditeľnom mieste. Stači ak do pôvodnej témy pridáš svoj ďalší príspevok, napr. slovíčkom posúvam....:D
jana007
28.05.08,10:07
Stačí zájsť na daňový úrad - register danových subjektov. Vôbec sa neuzajímali na dôvod registrácie, stačilo povedať, že chcem byť platcom. Žiadne tlačivá som neprikladala.
Zoltán Kovács
28.05.08,10:08
Stačí zájsť na daňový úrad - register danových subjektov. Vôbec sa neuzajímali na dôvod registrácie, stačilo povedať, že chcem byť platcom.

V poslednej dobe robia problémy okolo dobrovolnej registrácie, a vyžadujú vyššie spomenuté veci. :mad:
Nadena
28.05.08,10:12
DU zaregistruje DPH okamžite, do 2 týždňov, zo zákona.
Kamilla
28.05.08,10:13
Dakujem, ideme to skusit.
Kamilla


P.S. Dakujem
Kamilla
28.05.08,10:16
V poslednej dobe robia problémy okolo dobrovolnej registrácie, a vyžadujú vyššie spomenuté veci. :mad:

Prosim, skus konktetizovat.
Kamilla
Zoltán Kovács
28.05.08,10:37
Prosim, skus konktetizovat.
Kamilla

Mal som na mysli tie odôvodnenia, prečo sa stať platiteľom.
Kamilla
28.05.08,11:03
Mal som na mysli tie odôvodnenia, prečo sa stať platiteľom.

OK. A prosim ta este o jednu radu. Pokial by manzel kupil dnes auto ako SZCO a este by nemal schvalene platcovstvo DPH, moze si uplatnit DPH neskor,teda po schvaleny?
Kamilla
Zoltán Kovács
28.05.08,11:10
OK. A prosim ta este o jednu radu. Pokial by manzel kupil dnes auto ako SZCO a este by nemal schvalene platcovstvo DPH, moze si uplatnit DPH neskor,teda po schvaleny?
Kamilla

Áno môže v súlade s §55 zákona o DPH.
Kamilla
28.05.08,11:25
Áno môže v súlade s §55 zákona o DPH.

Diky,diky.Dam vediet ako sme pochodili s pracovnickami na DU
Kamilla
mamullienka
29.07.08,16:34
Chcela by som sa spýtať, kedy sa musí SZČO zaregistrovať ako platca DPH. Počíta sa obrat 1.500.000,- za posledných 12 po sebe nasledujúcich mesiacov? Napr. od 06/2007-07/2008.
Jeho zákazníci sú aj platcovia aj neplatcovia.
evina
29.07.08,16:39
Chcela by som sa spýtať, kedy sa musí SZČO zaregistrovať ako platca DPH. Počíta sa obrat 1.500.000,- za posledných 12 po sebe nasledujúcich mesiacov? Napr. od 06/2007-07/2008.
Jeho zákazníci sú aj platcovia aj neplatcovia.

Áno tak...