petmar
28.05.08,16:54
Veľmi málo príspevkov je tu o Taliansku, akoby sa Slovač chystala len do Chorvátska alebo už potom ďalej do exotiky.
Pretože som ešte v Taliansku vlastným autom nebol, zaujímalo by ma od skúsenejších, ako sú približne ďaleko od seba v Taliansku prípadne v Rakúsku (za Gratz-om) parkoviská, kde sa dá oddýchnuť, natakovať, prípadne zdriemnuť. Vlani sme boli v CRO a "odmorištia" boli perfektné. Pýtam sa aj preto, lebo som dakde čítal, že v Maďarsku nie je na niektorej dialnici 160 km parkovisko.
Ďakujem, aj za iné rady a postrehy.
Leonid
28.05.08,15:28
Nechoď cez Maďarsko, ale cez Rakúsko po diaľnici.Benzínové pumpy sú na každom kroku a popri tom aj veľké parkoviská.Ale spať na noc neodporúčam,lebo veľká premávka a nevyspíš sa.
chlap
28.05.08,18:33
Choď do BA a odtiaľ pôjdeš po diaľnici až do Talianska. My sme boli minulý rok v Caorle (pri Bibione), cesta bola dlhá 600 km a iba posledných 40 km som išiel mimo diaľnice. Rakúske diaľnice majú špičkovú infraštruktúru - každých 40-50 km je oddychová zóna pozostávajúca minimálne z benzínky, motorestu a miesta na oddych (volajú sa Raststation). Vždy na smerovej tabuli k jednej Raststation nájdeš aj vzdialenosť k nasledujúcej. Pri niektorých sú vybudované aj veľké detské ihriská. V tomto sú rakúšania špičkou v Európe. Na talianskych diaľniciach je to už horšie - nenájdeš tam takéto komplexy pre relaxáciu, ale zase miest na parkovanie je tam dosť.
Eulalia
29.05.08,03:05
... a natankuj do plna pred odchodom z Rakúska, je tam lacnejší benzín ako v Taliansku.
petmar
29.05.08,09:57
Ďakujem za dobré cenné rady, viete mi ešte prosím povedať, aké sú ceny benzínu v Rakúsku a Taliansku alebo kde je to uvedené na nete, nejak to neviem nájsť...:confused:
Ďakujem!:)
Branislav17
29.05.08,10:28
A v Taliansku ake ma oznacenie benzin Super 95 Natural ?
Jozef I
29.05.08,10:36
Keď už budeš v Taliansku tak si veľmi dobre začni všímať aj pravé spätné zrkadlo, lebo spôsob jazdenia v IT hlavne v meste je dosť krkolomný. Obehnú ťa aj z prava, kopec motorkárov... oceníš veľmi zrkadlá a všetky. ;) :) Dosť trúbia a často bez príčiny