Mirka.V
30.03.08,20:08
s.r.o.-čka robí mzdy pre seba aj pre iné firmy. čo musí v rámci ochrany osobných údajov urobiť okrem nahlásenia zodpovednej osoby? Ďakujem pekne
Adula
02.04.08,10:49
chcela by som sa spýtať, viem , že zodpovedná osoba sa musí poveriť a zaslať do 30 dní - oznámenie, takže ked mám od 01.03.2008 viac ako 5 zamestnancov, do 30.03.2008 musí byť zaslané aj oznámenie, alebo sa to ráta, že ked poverím 03.03.2008, tak do 02.04.2008 odošlem oznámenie, ďakujem. Adula
horka
23.05.08,12:08
Chcem sa opytat. Mam sro 1 zam-nec. Firma spracovava uctovnictvo ostatnym klientom vratane miezd, t.j. je v pozicii sporstredkovateľa. Určim si zodpovednu osobu tou bude ten jeden zamestnanec a musim urobiť bezpečnostny projekt???
anaman
23.05.08,14:05
Ak je tak málo informácii ako si uviedla nedá sa zodpovedne povedať, čo potrebuješ. Ak chceš pošli mi súkromnú správu.
leilaaaa80
28.05.08,07:52
aj ja vas prosim o inf. na otazku ako postupovat ked sme len ako sprostredkovatel - vyuctovanie miezd
tinusa
02.06.08,07:08
Či ste priamo prevádzkovaľ alebo sprostredkovateľ rovnako zodpovedáte za bezpečnosť spracúvaných osobných údajov. Takže v prípade, ak ako spracovateľ miezd spracúvate aj osobitnú kategóriu osobných údajov, čo je napríklad rodné číslo a svojmu klientovi posielate povedzme výplatné pásky aj e-mailom mali by ste mať spracovaný bezpečnostný projekt. Inak povedané, ak spracúvate osobitnú kategóriu osobných údajov v PC, ktorý je pripojený do siete internet, je potrebné mať bezpečnostný projekt. Ak tento PC do siete internet nie je pripojený, bude postačujúca bezpečnostná smernica.
tinusa
02.06.08,07:19
Horka, povinnosť poverenia zodpovednej osoby nemáte, keďže nezamestnávate viac ako 5 osôb, takže vaše poverenie zodpovednej osoby pre vašu spoločnosť je "dobrovolné". Iné je, samozrejme ak vaša spoločnosť, prostredníctvom svojho zamestnanca vykonáva zodpovednú osobu pre svoje klientské firmy, tzv. externým spôsobom. To už je ale na samotnej dohode medzi sprostredkovateľom a prevádzkovateľom.