Magma
29.05.08,08:16
Medzi týmito zahraničnými témami - cestovaniami asi budem vyzerať ako chudobný príbuzný, ale spýtam sa, snáď mi niekto poradí. Mám možnosť stráviť letnú dovolenku v Tajove pri B. Bystrici. Nakoľko som v tejto oblasti nikdy nebola, chcem vedieť, aké turistické možnosti sú tam. Hľadala som cez google, ale nie som spokojná s nájdenými stránkami, väčšinou sú zamerané na lyžovanie. Doteraz sme chodievali do Vysokých, Nízkych Tatier, Slovenský raj, ale Tajov mi zatiaľ nič nehovorí. Poradíte, či sa oplatí ísť v lete? Chceme chodíť na túry, do lesa a tak...
Mariana42
29.05.08,12:46
petmar
29.05.08,18:55
Každý hľadá na dovolenke niečo iné. Niekto spánok, niekto jedlo, iný pitie, ďalší vodu.
V Tajove nájdete hlavne pokoj a ticho. Túry do hlbokých hôr, na krásne miesta, na hrebeň Kremnických hôr, je toho spústa. V hore ste sami, oddychujete s vlastnými myšlienkami alebo s najbližšími... Dá sa jazdiť i na horských bicykloch.
Nie sú tam vydláždené chodníčky, skôr už začínajú rásť huby, podhubia je dosť, za nejaký týždeň budú dubáky.
V prípade horúčav je v Banskej Bystrici (asi 5 km) plážové kúpalisko. Ak budete mať auto, okolité obce a mestá môžu byť zaujímavé.
Ako hovorím, nie je to vyšperkované dovolenkové centrum, ale typické stredné Slovensko.
Magma
30.05.08,05:30
Každý hľadá na dovolenke niečo iné. Niekto spánok, niekto jedlo, iný pitie, ďalší vodu.
V Tajove nájdete hlavne pokoj a ticho. Túry do hlbokých hôr, na krásne miesta, na hrebeň Kremnických hôr, je toho spústa. V hore ste sami, oddychujete s vlastnými myšlienkami alebo s najbližšími... Dá sa jazdiť i na horských bicykloch.
Nie sú tam vydláždené chodníčky, skôr už začínajú rásť huby, podhubia je dosť, za nejaký týždeň budú dubáky.
V prípade horúčav je v Banskej Bystrici (asi 5 km) plážové kúpalisko. Ak budete mať auto, okolité obce a mestá môžu byť zaujímavé.
Ako hovorím, nie je to vyšperkované dovolenkové centrum, ale typické stredné Slovensko.

Ďakujem za odpoveď, tak toto potrebujem, oddych a ticho.