FaLuMa
29.05.08,06:38
Dobrý deň,
prosím o radu skúsenejších mzdárov. Začala som pracovať vo firme, kde sa stravovanie nezabezpečuje gastrolistkami (ticket, cheque..) ale strava sa objedáva u dodávateľa, ktorý denne vozí stravu do našej firmy. Problém je v tom , že cena stravy (faktúruje ju nám mesačne) je 63,- Sk s DPH za jeden obed (polievka + 3 ks chleba, druhé jedlo - výber z troch druhov). Problém mám s týmto:
1. jedlo neobsahuje nápoj - je nutné dokupovať ešte zamestancom nápoj?
2. CENA jedla je veľmi nízka - pri zmene zákona je minimálna hodnota jedla od 1.6.2008 74,- Sk - táto hranica platí len pre gastrolístky, alebo aj pre hotové jedlo, ktoré zamestnanci dostanú?
Ak je to zle chcela by som to napraviť, ale neviem ako.

Dakujem
KEJKA
29.05.08,06:57
1. dohodnite si za príplatok aj nápoj
2. týka sa "gastro" lístkov.
FaLuMa
29.05.08,07:35
KEJKA dakujem veľmi pekne za rýchlu odpoved. Napadlo ma ešte či potom správne uvažujem, že príspevok zamestnávateľa ostane aj po 1.6.2008 36,- Sk ako sme mali doteraz? Z tvojej odpovede mi vychádza, že minimlány príspevok zamestnvávateľa, ktorý je po novom 41,- Sk sa týka tiež len gastro lístkov?
Chobot
29.05.08,08:18
KEJKA dakujem veľmi pekne za rýchlu odpoved. Napadlo ma ešte či potom správne uvažujem, že príspevok zamestnávateľa ostane aj po 1.6.2008 36,- Sk ako sme mali doteraz? Z tvojej odpovede mi vychádza, že minimlány príspevok zamestnvávateľa, ktorý je po novom 41,- Sk sa týka tiež len gastro lístkov?

Je na vás, aký bude príspevok zamestnávateľa. Môže to byť najmenej 55% z ceny jedla, vo vašom prípade, ak obed stojí 63,- SKK, tak najmenej 31,50, ale môžete príspevok zamestnávateľa zvýšiť až na 55% z 98 SKK, t.j. 53,90 SKK.

Vás súčasný príspevok spĺňa tieto kritériá, preto ho nemusíte meniť.
berry
29.05.08,12:15
Pekný deň
Mám otázku:
V zbierke zákonov č. 180/ 2008 Opatrenie MPSVaRSR z 13 mája 2008 o sumách stravného je napísané (okrem ineho samozrejme), ze toto opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia .
A na inom internetovom linku (už neviem presne akom ) som sa dočítala, že deň vyhlásenia je 24.05.2008. Ale zas tu na porade som sa dočítala, že nové sumy stravného platia až od 01.06.2008.
Tak kedy teda ?????????????????
Ďakujem veľmi pekne
Anja111
29.05.08,12:17
Pekný deň
Mám otázku:
V zbierke zákonov č. 180/ 2008 Opatrenie MPSVaRSR z 13 mája 2008 o sumách stravného je napísané (okrem ineho samozrejme), ze toto opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia .
A na inom internetovom linku (už neviem presne akom ) som sa dočítala, že deň vyhlásenia je 24.05.2008. Ale zas tu na porade som sa dočítala, že nové sumy stravného platia až od 01.06.2008.
Tak kedy teda ?????????????????
Ďakujem veľmi pekne
... od 1.6.2008.
VladoaKatka
29.05.08,12:28
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=/Main/TArticles.ascx&phContent=/Main/ArticleShow.ascx&CatID=67&ArtID=5183


Citát: stránka www.epi.sk
Poznámka:
Opatrenia síce nadobúdajú účinnosť dňom vyhlásenia, však podľa § 8 ods. 1 zákona č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách upravené sumy náhrad patria zamestnancovi od 1. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli zverejnené. To znamená, že sumy náhrad upravené uvedenými opatreniami sa môžu uplatňovať až od 1. júna 2008.
Nadena
29.05.08,12:51
Najlepšie sú sumy stravného: 89 Sk, 98 Sk. Nabudúce bude 3,39 EUR. To sa potom super počíta, halieriky, drobáče...
Chobot
29.05.08,13:28
Pekný deň
Mám otázku:
V zbierke zákonov č. 180/ 2008 Opatrenie MPSVaRSR z 13 mája 2008 o sumách stravného je napísané (okrem ineho samozrejme), ze toto opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia .
A na inom internetovom linku (už neviem presne akom ) som sa dočítala, že deň vyhlásenia je 24.05.2008. Ale zas tu na porade som sa dočítala, že nové sumy stravného platia až od 01.06.2008.
Tak kedy teda ?????????????????
Ďakujem veľmi pekne

Nejakom nám tu rastú nové príspevky ohľadne nového stravného ako huby po daždi a pritom existuje kopec starších tém na tento problém . napr. tu:

http://www.porada.sk/t72604-stravne-v-r-2008-a.html

Preto som trochu pozlučoval podobné témy do jedného.