janina2
29.05.08,08:54
Chcela by som Vas poprosit o radu v oblasti poskytovania sluzieb:
Mam tu dva pripady:
1. Poskytovanie sluzby podla §15 ods 8-pismeno i ked miesto dodania je Slovensko
2. POskytovanie sluzby podla §15 ods 8-pismeno i, ked miesto dodania je Anglicko.

Ako by mala byt spravne vystavena faktura v tychto pripadoch, ak spolocnost na slovensku je platca DPH a spolocnost je platca v Anglicku, ale nie registrovana na slovensku.

Dakujem velmi pekne.
Milan Benka
29.05.08,09:50
Chcela by som Vas poprosit o radu v oblasti poskytovania sluzieb:
Mam tu dva pripady:
1. Poskytovanie sluzby podla §15 ods 8-pismeno i ked miesto dodania je Slovensko
2. POskytovanie sluzby podla §15 ods 8-pismeno i, ked miesto dodania je Anglicko.

Ako by mala byt spravne vystavena faktura v tychto pripadoch, ak spolocnost na slovensku je platca DPH a spolocnost je platca v Anglicku, ale nie registrovana na slovensku.

Dakujem velmi pekne.

Dodávateľ je slov. podnikateľ, odberateľ je osoba podnikajúca v inom čl. štáte. Nejedná sa o tretie krajiny.

Miesto dodania služby v prípade služieb uvedených v §15/8 určujeme v súlade s ustanovením §15/7, čo za Vami popísaných podmienok je v oboch prípadoch Anglicko.

Vami popísané dodanie služby preto nie je predmetom dane v SR a faktúrujete ho mňbez DPH. Na fa ste povinní uviesť náležitostí v zmysle §73.

V DP sa Vám tieto služby neprejavia, figurovať budú iba v záznamoch v zmysle §70.
Vladimír Ozimý
29.05.08,14:35
Chcela by som Vas poprosit o radu v oblasti poskytovania sluzieb:
Mam tu dva pripady:
1. Poskytovanie sluzby podla §15 ods 8-pismeno i ked miesto dodania je Slovensko
2. POskytovanie sluzby podla §15 ods 8-pismeno i, ked miesto dodania je Anglicko.

Ako by mala byt spravne vystavena faktura v tychto pripadoch, ak spolocnost na slovensku je platca DPH a spolocnost je platca v Anglicku, ale nie registrovana na slovensku.

Dakujem velmi pekne.

Ešte doplním pre lepšie ujasnenie. Nie je dôležité kde služby podľa § 15 ods. 8 z pohľadu slovenského zákona poskytnete ale komu. Zdaňujete v mieste sídla, trvalého bydliska, stálej prevádzkarne odberateľa.