ivanya
29.05.08,09:05
Pekny den vsetkym, neviem ci som v spravnej casti Porady, ale ziadnu blizsiu temu tej mojej som nenasla. Chcem Vas poprosit o pomoc v jednej veci. Byvam v novostavbe - panelaku. V tesnom (naozaj tesnom) susedstve su zahradky a rodinne domceky. V najblizsej zahrade je vytvoreny koterec, ktory ma cca 4 m2. Tvoria ho stare rozbite sopy, je v podstate pozliepany zo starych dosak. V tomto koterci ziju 3 velke psy. Chodi za nimi obcas starsia pani, ale von ich nepusta. Su tam zavreti 24 hodin denne. Moj problem je v tom, ze psy permanentne stekaju a zavijaju, cez den aj v noci. Cez den by mi to nevadilo, ale v noci sa neda spat pri otvorenych oknach, aj ked byvam na 4 poschodi. Je mi tych psov velmi luto - zit na 4 m2 je podla mna tyranie. Preto by som chcela od Vas poradit, na koho sa v takejto veci treba obratit - asi by sa to naozaj dalo titulovat ako tyranie zvierat, tiez ako rusenie nocneho kludu, a tiez pochybujem, ze ta pani plati za tych psov dane. Prosim poradte ako postupovat.
Nataša
29.05.08,07:18
skús sa informovať na slobode zvierat, určite ti poradia nejaký postup
Barbara
29.05.08,07:19
obráť sa tu, oni sa ti ozvú, raz som im tiež napísala ohľadne týrania a ozvali sa mi . napíš im kde to je a tak.

klikni sem: www.slobodazvierat.sk/Kontakty.contact.O.html (http://www.slobodazvierat.sk/Kontakty.contact.O.html)
ivanya
29.05.08,07:38
Myslite, ze maju v kompetencii tych psov tej pani odobrat?
hanelie
29.05.08,07:48
môže pomôcť aj mestská polícia - treba podať ponet na prešetrenie podozrenia týrania zvierat - v takýchto prípadoch pomáha aj medializácia prostredníctvom televízie -