martinalupi
29.05.08,09:33
dobry den!
pustili sme sa do stavby a momentalne sme sa ocitli pri komine,ktory nas akosi pribrzdil.(ide o komin ku krbu).staviame svojpomocne a potrebovali by sme poradit co ako.postavit komin z kominovych tvarnic alebo nerezovy...co vy na to?mate nejake skusenosti?dakujem
este ak nahodou nejaky bratislavcania sa tu vyskytuju,neviete poradit firmu?aj ked viem ze to uz sem nepatri;) dakujem
mato5858
29.05.08,09:15
Vzhľadom na protipožiarne normy doporučujem použiť komínové tvárnice (nie Schiedel) so šamotovou alebo keramickou vložkou.
Aplikoval som to u seba a je to dobré.
arizona
29.05.08,10:03
http://www.finistav.sk/prespor-komin.html
tento link by Ti mohol pomôcť. Viem, že ich predajcovia majú názorné CD s presným postupom stavby komínov. Ak nájdeš ochotného predavača ,určite Ti ho prehrá.Je veľmi dobre spracované-aj pre laikov.
Zypsik
29.05.08,10:45
Preco nie Schiedel? Mame ho na dome, tak by som rad vedel, v com je s nim problem. Dakujem
jojkoz
29.05.08,11:08
Preco nie Schiedel? Mame ho na dome, tak by som rad vedel, v com je s nim problem. Dakujem

Zbytocne predrazeny.
Milan.Žiška
29.05.08,11:17
Návrh konštrukcie komína by mal súvisieť s krbovým telesom - myslím tým zabezpečenie funkčnosti. Ak staval krb odborník mal navrhnúť aj adekvátne parametre komína ak nie, nech aspoň poradí. Najhoršia vec je nefungujúci krb.
martinalupi
29.05.08,14:30
Dakujem pekne vsetkym....
a predsa len nemate nejake skusenosti s firmami ktore to robia?lebo sami to asi nezvladneme a bojime sa to dat spravit len tak.myslim,ze s firmou to bude istejsie.
Miru
30.05.08,05:36
mame dvojprieduchovy od presporu ,jedna časť na plynový kotol a druha na krbovu vložku, ma asi 10m ,je to v podstate skladačka ako lego len sa vystužuje roxorom a lepí sa betónom a každých 5 kusov sa necháva stuhnúť do druhého dna ,potrebuješ lešenie a nemať strach z výšok ,keť to zvládli naši mantáci robotníci na stavbe tak to zvládneš aj ty.