fero000
29.05.08,09:54
Chcel by som Vas poprosit o radu.
Ako obcianske zdruzenie chceme organizovat cyklus naucnych seminarov, v stanovach mame ako prioritu organizovnie prednasok seminarov a konferencii, ale nemame tam nic o vyberani registracnych poplatkov spojenych s tymito akciami.
Je mozne ich teda vyberat? V podstate chceme aby sa nam vratilo aspon to co do toho dame z vlastnych. Je samozrejmostou, ze ak mame v stanovach organizovanie, ze je to spojene aj s vyberom poplatku? Je mozne uctovat to v konecnom dosledku teda ak tie poplatky mozeme vyberat ako nezdanene? Peniaze by boli pouzite na dalsi cyklus seminarov. A este jedna posledna otazka, akym sposobom mozeme davat honorare prednasajucim aby sme nemuseli odvadzat ziadne peniaze. Ako financny dar? Pri zmluve o dielo sa mi zda, ze treba odvadzat. Prosim budem rad za kazdu odpoved, ktora by mi tieto veci objasnila. Dakujem
victoria
29.05.08,17:16
Pokial mate v stanovach organizovanie seminarov tak je mozne za ne vyberat registracny poplatok, navyse ak to bude vo vyske ktora bude stacit na vykrytie nakladov so seminarmi spojenymi a nie komercnej cene aku vyberaju podnikatelske organizacie je mozne povazovat takuto cinnost za hlavnu, nezdanovanu. Co sa tyka vyplacania honorarov prednasajucim pokial s nimi uzatvorite zmluvu o dielo, nie ste povinni odvadzat ziadne odvody do poistovni ani takuto zmluvu zdanovat. Zdanenie takejto zmluvy je na dodavatelovi.