Monikanika
29.05.08,10:48
Ahojte, chcela by som sa opytat. kamaratka mi hovorila, ze pocas tehotenstva by lekar nemal robit vrtanie a blombovanie zubov. Vie niekto ci je to naozaj tak???
VERONIKA6
29.05.08,08:52
Ahojte, chcela by som sa opytat. kamaratka mi hovorila, ze pocas tehotenstva by lekar nemal robit vrtanie a blombovanie zubov. Vie niekto ci je to naozaj tak???
To sa mi akosi nezdá. Keď budeš čakať 9 mesiacov pokiaľ porodíš, tak Ti pokazený zub možno bude musieť zubár akurát vytrhnúť.
Chobot
29.05.08,08:58
Ahojte, chcela by som sa opytat. kamaratka mi hovorila, ze pocas tehotenstva by lekar nemal robit vrtanie a blombovanie zubov. Vie niekto ci je to naozaj tak???

A prečo nie? Práveže počas tehotenstva je potrebné chodiť častejšie k zubárovi, lebo z dôvodu nedostatku vápnika sú zuby náchylnejšie na kazy.

Never kamarátke.:rolleyes:
Maňaska
29.05.08,08:59
Podľa mňa tiež nezmysel. Mne zuby lekár počas tehotenstva opravil a mám ich doteraz. Deti sa narodili tiež zdravé :)
petmar
29.05.08,10:45
Tiež si myslím, že to nie je pravda, iba ak by sa niektorá dáma panicky bála zubára alebo neznášala bolesť, če dnes je dosť častý jav, mohlo by to nejako zle vplývať.
Moja manželka sa tam v časoch tehotenstva nachodila dosť, aj sa to doporučovalo..
motylik7
29.05.08,11:08
Ahojte, chcela by som sa opytat. kamaratka mi hovorila, ze pocas tehotenstva by lekar nemal robit vrtanie a blombovanie zubov. Vie niekto ci je to naozaj tak???
Ahoj Monikanika, tehotným ženám sa vždy robieva prehliadka a ošetrenie zubov a viac sa o ne dbá. Lebo tehuľka prichádza o časť živín, ktoré idú dieťatku a to sa niekedy môže odraziť nielen na stave zubov, ale aj celého tela. Tvoja kamarátka mala možno na mysli to, že sa zo zubnej výplne dostávajú mikročiastočky do tela v omnoho väčšom množstve práve pri plombovaní a počas nasledujúcich období. Kedže je to pre telo toxický materiál, zaťažuje to tvoje telo (hlavne pečeň a obličky), ale ešte nebezpečnejšie je to samozrejme pre dieťatko, ktoré nemá zatiaľ vytvorený imunitný systém a pokiaľ nemá ešte vyvinuté vnútorné orgány, tak tieto toxíny bez akejkoľvek filtrácie sa usadzujú v jeho malom telíčku.
Pokiaľ nemáš zuby v poriadku, tak ti neostáva aj tak nič iné, ako dať si ich ošetriť, jedinou možnou variantou je dať si zub vytrhnúť a miesto neho si dať vsadiť umelú náhražku :( Inak ti možno odporučiť len to, aby si si svoje telo udržiavala v čo najlepšej kondícií, nezaťažovala ho zbytočne nevhodnou stravou, podľa možnosti čo najviac detoxikovala a doplnila prípadne chýbajúce výživné látky. A pevne dúfať, že tvoje dieťatko mikrotoxíny zaťažia čo najmenej. :)
Mixa
30.05.08,18:54
Ahoj, aj mne v tehotenstve vŕtali zuby, to nie je problém. Akurát sa nesmie robiť RTG a možno ešte nejaké ďalšie veci, určite ale zubár musí vedieť, že si tehotná (teda ako to ešte nevidno :---).