anelly
29.05.08,11:37
Ahojte poraďáci! Robím účtovníčku asi 8 rokov (služby, veľkosklad). Mala by som nastúpiť k novému zamestnávateľovi, kde budem účtovať výrobu - dovoz materiálu z EU, SR, výroba, výrobky, predaj výrobkov do EU. Môžete mi prosím poradiť na čo všetko si mám dať pozor, čo budem potrebovať,poprípade ako účtovať, kolobeh dokladov, príjem - materiál, majetok (stroje)...Zatiaľ ma napadlo toľko. Berte ma prosím ako začiatočníka v tejto sfére a budem vďačná za každú radu.Ďakujem a pekný deň!:o
KEJKA
29.05.08,09:43
Postupy účtovania budeš musieť ovládať detailne. Zadala si širokú problematiku. Ozvi sa, ked budeš mať konkrétny problém.
Zatial na začiatok vystačíš s tým, čo vo firme nájdeš. Konfrontuj predchádzajúce účtovanie s Postupmi, ak nebudeš vedieť prečo sa niečo účtovalo tak alebo onak, ozvi sa.
Inak na otázku, na čo si budeš musieť dať pozor je odpoved.....na VŠETKO !!!!!
Ala08
29.05.08,09:52
Tiež som robila v podobnej firme. Účtovanie je rovnaké ako u všekých ostatných firiem, len som si musela dávať väčší pozor na účtovanie na účtoch 112, 123 a 613. Pri zlej predkontácii sa mi stalo, že zostatky na týchto účtoch mi nesedeli a potom som mala dosť roboty s nájdením chyby. Dá sa to však zvládnuť