wather
29.05.08,11:47
Dobrý den, chcel by som sa opýtať... dal som výpoved dohodov dva a pol mesiaca do predu. Nakoniec mi to podpisali, lebo to bolo viac ako dva mesiace. Zachoval som sa charakterne... No stala sa taka vec ze som nedosiel do roboty, lebo mi bolo zle, rano som zavolal do roboty kolegovi a ten to povedal sefovi. (nebol som u lekara, lebo vzdy ked sa take nieco stalo, tak som si zobral dovolenku a sef mi to podpisal bez problemu) No prisiel som na druhy den do roboty a dostal som Absenciu. Da sa to nejako riesit? ci mi niet pomoci?
Ide len o to ze sa teraz chovajú ako urazený chlapci a pri tom som dal tu vypoved dva a pol mesiaca do predu...

dakujem
Chobot
29.05.08,09:59
Dobrý den, chcel by som sa opýtať... dal som výpoved dohodov dva a pol mesiaca do predu. Nakoniec mi to podpisali, lebo to bolo viac ako dva mesiace. Zachoval som sa charakterne... No stala sa taka vec ze som nedosiel do roboty, lebo mi bolo zle, rano som zavolal do roboty kolegovi a ten to povedal sefovi. (nebol som u lekara, lebo vzdy ked sa take nieco stalo, tak som si zobral dovolenku a sef mi to podpisal bez problemu) No prisiel som na druhy den do roboty a dostal som Absenciu. Da sa to nejako riesit? ci mi niet pomoci?
Ide len o to ze sa teraz chovajú ako urazený chlapci a pri tom som dal tu vypoved dva a pol mesiaca do predu...

dakujem

Krátko - nemal si vopred schválenú dovolenku - nemal si ospravedlnenie na neprítomnosť v práci (nemal si PN, ani OČR ani iný doklad) preto ti zamestnávateľ oprávnene dal absenciu. Je to v jeho práve. Výpoveď s tým nemá nič spoločné.

Riešenie - dohodnúť sa so zamestnávateľom, aby ti schválil spätne na ten deň dovolenku, alebo ak si bol v ten deň u nejakého známeho lekára, tak doniesť doklad, že si bol na celodennom ošetrení u lekára. ;)
Jara
29.05.08,10:06
Keby si to povedal aspoň priamo šéfovi, mohol si si dohodnúť dovolenku ak si nechcel ísť k lekárovi. Inak ak si bol chorý, bolo ti zle, tak si k tomu lekárovi predsa len mal ísť... Absencia je v poriadku v Tvojom prípade, bohužiaľ...
Barbara
29.05.08,10:24
:rolleyes:len pre moju zvedavosť, prečo mám mať absenciu keď ja ráno zavolám do roboty, že neprídem, lebo toto a hento, predsa vedia o tom, že neprídem, lebo som to oznámila. nejak je mi to nelogické. prídem na druhý deň a povedia mi, že mám absenciu????:rolleyes: z akého titulu? tak som sa nemusela ani unúvať im zavolať. veď práve zavolám preto, aby som nemala tú abs. nemchápem:confused: pravda iné by bolo, keby som nezavolala a nevedeli by, že čo je so mnou, vtedy áno beriem tú absenciu. :cool:

no ja si myslím, že veru tá výpoveď má s tým niečo do seba;) možno si myslia, že však čo keď už ajtak odchádza:rolleyes:

to je fakt, že mal to povedať šéfovi a dohodnúť sa s ním.
Chobot
29.05.08,10:33
:rolleyes:len pre moju zvedavosť, prečo mám mať absenciu keď ja ráno zavolám do roboty, že neprídem, lebo toto a hento, predsa vedia o tom, že neprídem, lebo som to oznámila. nejak je mi to nelogické. prídem na druhý deň a povedia mi, že mám absenciu????:rolleyes: z akého titulu? tak som sa nemusela ani unúvať im zavolať. veď práve zavolám preto, aby som nemala tú abs. nemchápem:confused: pravda iné by bolo, keby som nezavolala a nevedeli by, že čo je so mnou, vtedy áno beriem tú absenciu. :cool:

no ja si myslím, že veru tá výpoveď má s tým niečo do seba;) možno si myslia, že však čo keď už ajtak odchádza:rolleyes:

Si predstav, že zamestnávaš 3 predavačky vo svojom obchode. Večer ti všetky tri zavolajú, že neprídu do práce, lebo .... (medveď) a zoberú si dovolenku. Ty s úsmevom na tvári im povieš, že v poriadku, nech si len zoberú dovolenku, však v ten deň predajňu ani neotvoríš.

Dovolenka je na dohode oboch strán. Pokiaľ zamestnávateľ neodsúhlasí dovolenku, nemôže na ňu zamestnanec nastúpiť. AK je chorý, má ísť k lekárovi a priniesť potvrdenie. Prečo by si zamestnanci mali robiť z práce holubník?
jankasm
29.05.08,10:33
:rolleyes:len pre moju zvedavosť, prečo mám mať absenciu keď ja ráno zavolám do roboty, že neprídem, lebo toto a hento, predsa vedia o tom, že neprídem, lebo som to oznámila. nejak je mi to nelogické. prídem na druhý deň a povedia mi, že mám absenciu????:rolleyes: z akého titulu? tak som sa nemusela ani unúvať im zavolať. veď práve zavolám preto, aby som nemala tú abs. nemchápem:confused: pravda iné by bolo, keby som nezavolala a nevedeli by, že čo je so mnou, vtedy áno beriem tú absenciu. :cool:

no ja si myslím, že veru tá výpoveď má s tým niečo do seba;) možno si myslia, že však čo keď už ajtak odchádza:rolleyes:

No logiku to síce má, a naozaj je to tak trošku pomsta za jeho odchod, ale nie je to nič protizákonné. :o
On síce ráno zavolal, že nepríde, ale nemá žiadny papier. Takže čo mu majú v práci na ten deň dať? Jedine absenciu alebo neplatené voľno, a to je v podstate to isté. Dalo by sa to riešiť dovolenkou, ale to mal naozaj ráno zavolať šéfovi a požiadať telefonicky o jej schválenie. :cool:
Takto nemá ani dovolenku, ani doklad, že bol na vyšetrení ani nič podobné.
Barbara
29.05.08,10:39
[quote=Chobot;740356]Si predstav, že zamestnávaš 3 predavačky vo svojom obchode. Večer ti všetky tri zavolajú, že neprídu do práce, lebo .... (medveď) a zoberú si dovolenku. Ty s úsmevom na tvári im povieš, že v poriadku, nech si len zoberú dovolenku, však v ten deň predajňu ani neotvoríš.

:D no všetkým trom by som asi tú dovolenku neschválila, iba ak, tak jednej:D ale to už je mrník
wather
29.05.08,12:26
dakujem aj som si to myslel. spravim som riadnu hlupost, ale co uz. mozem ich ***** aj tak idem prec. A týmto sa mi potvrdilo ze som urobil spravne rozhodnutie...
Ale to je riadny managere ze sa sprava ako maly chlapec...ale čo uz vsetko je moja chyba...

ale dakujem velmi pekne vsetkym

wather
PS: nechodte robit do Hornej Stredy do jednej firmy co zacina na "V" :))