luckapastvova
29.05.08,11:58
Práve som si čítala jeden príspevok o darovaní a následnom predaní nehnuteľnosti - myslím, že to bol byt. Myslela som, že tam nájdem odpoveď na svoju otázku, ale nepodarilo sa mi.

Budúci rok mne a môjmu skoro-manželovi majú dostavať byt. Financie na tento byt sme čerpali zo stavebného sporenia a zo štátneho fondu rozvoja bývania. Keďže ešte nie sme zobratí, žiadateľom o byt je môj priateľ a teda aj byt je písaný na neho. Dohodli sme sa, že po dostavaní mi nejakým spôsobom (darovaním alebo predajom) dá polovičku bytu, aby som bola aj ja zapísaná ako vlastníčka. Kúpno-predajná zmluva sa mi nezdá moc dobrá. Viac sa mi páči darovacia zmluva. Zistila som, že byt mi môže podarovať priateľ len dovtedy pokým nebudeme manželmi. Je to pravda? Zdá sa mi to nejaké divné. Veď aj rodičia mi môžu niečo podarovať, prečo by mi potom nemohol polovicu bytu darovať manžel?

Keď mi priateľ podaruje polovicu bytu, musíme zaplatiť nejakú daň?

Prosím poraďte mi? Ďakujem
Zoltán Kovács
29.05.08,10:01
Daň z darovania sa neplatí už dávno. A aký je dôvod, že manžel nemôže darovať polovicu bytu manželke?
luckapastvova
29.05.08,10:58
Ten dôvod nepoznám ani ja, a preto sa snažím zistiť, či to je pravda, alebo som zasa niečo zle pochopila. Dúfam v to.

Ďakujem za radu