ŠALVIA
29.05.08,13:04
Prosím o radu pri účtovaní preplatku za elektrickú energiu v školstve.
Vyúčtovacia faktúra prišla v jednej sume ako preplatok za ZŠ, MŠ a ŠJ. Zachytila som takú informáciu, že celý preplatok, t.j. za prenesené kompetencie aj originálne kompetencie mám posudzovať ako vlastný príjem a mám požiadať zriaďovateľa o navýšenie rozpočtu na originálne kompetencie (MŠ a ŠJ) o celú sumu preplatku. To znamená, že ZŠ by sa tento preplatok už netýkal. Doteraz som to takto neúčtovala, ale v novom účtovníctve od 1.1.2008 to vraj má byť takto. Vie mi niekto poradiť ??? Ďakujem.
asma
29.05.08,11:34
podľa mňa, ak je to preplatok za minulý rok, treba to dať na príjmový účet a zaslať zriaďovateľovi, ktorý to môže a nemusí vrátiť na zariadenie, ak vráti tak treba požiadať o zvýšenie rozpočtu tak príjmov ako aj výdavkov hradných z vlastných príjmov - týka sa to aj školy aj ŠKD a MŠ a ŠJ. :)
ŠALVIA
29.05.08,12:06
Predpokladám, že zriaďovateľ vráti celý preplatok. Ja som tomu, rozumela tak, že tie peniaze môže vrátiť iba na MŠ, ŠJ a ŠKD a nie na ZŠ. Takže takto je to ok.
Ďakujem za radu
asma
30.05.08,05:11
Posudzovanie, ktoré príjmy zriaďovateľ vráti na ZŠ a ktoré nie je v plnej kompetencii a zodpovednosti zriaďovateľa - ja to osobne neriešim, ak mi aj vráti príjmy, ktoré by nemal, je to jeho chyba a nie moja - aspoň ja to tak beriem. Veď každý sme za niečo zodpovední.