vlastinka1
29.05.08,11:52
Prosím o radu.Aký mám uviesť v RZZP príjem z daňového priznania (zamestnanec aj SZČO), keď príjem zo živnosti má 0,- Sk výdaje 7.368,- Sk (len staré odvody) a má ešte príjem na r. 10 - z prenájmu 180.000,- a výdaj z prenájmu 24.900,- Sk. Do RZZP by sa príjem z prenájmu nemal uvádzať? Potom ani výdaj z prenájmu? Vypĺňať budem tlačivo S. Ďakujem
abel
29.05.08,12:05
Prosím o radu.Aký mám uviesť v RZZP príjem z daňového priznania (zamestnanec aj SZČO), keď príjem zo živnosti má 0,- Sk výdaje 7.368,- Sk (len staré odvody) a má ešte príjem na r. 10 - z prenájmu 180.000,- a výdaj z prenájmu 24.900,- Sk. Do RZZP by sa príjem z prenájmu nemal uvádzať? Potom ani výdaj z prenájmu? Vypĺňať budem tlačivo S. Ďakujem
Vlastinka, v rzzp neuvádzaš príjmy ani výdaje, ale základ dane zo živnosti; v tvojom prípade mal zo živnosti stratu, tak v riadku B07 uvedieš údaj -7368 (aj so znamienkom mínus) . Príjem ani výdaje z prenájmu vôbec v rzzp neuvádzaš.
Marína
29.05.08,12:10
Prosím o radu.Aký mám uviesť v RZZP príjem nie príjem, ale základ dane z daňového priznania (zamestnanec aj SZČO), keď príjem zo živnosti má 0,- Sk výdaje 7.368,- Sk (len staré odvody) V B07 uviesť stratu -7368 a má ešte príjem na r. 10 - z prenájmu 180.000,- a výdaj z prenájmu 24.900,- Sk. Do RZZP by sa príjem z prenájmu nemal uvádzať? Potom ani výdaj z prenájmu? Základ dane z príjmu podľa §6 ods.3 ZoDP sa neuvádza. Vypĺňať budem tlačivo S. Áno, s príloha mi SA(zamestnanec), SB(SZČO). Ďakujem
----------------
vlastinka1
02.06.08,07:36
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Ešte by som Vás poprosila o radu:
Som ID 70%, pracujem na plný pracovný úväzok a mám živosť, ktorú som nezrušila, pretože mám ešte pohľadávky, ktoré vymáham. Robievam si RZZP S, ale nebola som ID. Takže mám príjem zo ZČ, príjem a výdaj zo SZČO 0. Nemám s vyplnením problém, len chcem vedieť, či niekde v RZZP uvádzam aj príjem za ID a kde? Myslím, že nie ale nie som si istá. Za r. 2006 som nebola ID len ZŤP, tak sa mi ani nemení sadzba do ZP.
Potom ma zaujíma, či aj starobná dôchodkyňa, ktorá má príjem len zo ZČ na plný prac. úväzok v sume 99.600,- Sk/hrubý, odvody do ZP 3.988,- podáva RZZP alebo nemusí a či v RZZP uvádza aj príjem - výšku starobného dôchodku. Podávala si daňové priznanie FO A, kde uplatňovala úľavu na manžela a daň. bonus.
Za rady veľmi pekne ďakujem.
abel
02.06.08,08:01
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Ešte by som Vás poprosila o radu:
Som ID 70%, pracujem na plný pracovný úväzok a mám živosť, ktorú som nezrušila, pretože mám ešte pohľadávky, ktoré vymáham. Robievam si RZZP S, ale nebola som ID. Takže mám príjem zo ZČ, príjem a výdaj zo SZČO 0. Nemám s vyplnením problém, len chcem vedieť, či niekde v RZZP uvádzam aj príjem za ID a kde? Nie, neuvádzaš.Myslím, že nie ale nie som si istá. Za r. 2006 som nebola ID len ZŤP, tak sa mi ani nemení sadzba do ZP.
Potom ma zaujíma, či aj starobná dôchodkyňa, ktorá má príjem len zo ZČ na plný prac. úväzok v sume 99.600,- Sk/hrubý, odvody do ZP 3.988,- podáva RZZP alebo nemusí a či v RZZP uvádza aj príjem - výšku starobného dôchodku. Podávala si daňové priznanie FO A, kde uplatňovala úľavu na manžela a daň. bonus. Nie, nemusí.
Za rady veľmi pekne ďakujem.
.......................
NICOLETTA
02.06.08,08:51
Prosím o radu,

od 1.1.07 do 31.1.07 som bola zamestnaná ale bola som na RD. Teda celý rok 2007 som na rodičovskom príspevku.
Od 15.1.07 som aj SZČO. Budem si musieť doplatiť nejake poistné?
Aký typ tlačiva mám vyplniť?
NICOLETTA
02.06.08,09:24
Je obmedzený príjem pre platenie ZP hoci som na RD?
vlastinka1
02.06.08,10:58
ďakujem veľmi pekne za odpovede. Pekný deň
vlastinka1
02.06.08,11:01
asi áno - podľa výšky príjmu do ZP - pri ročnom zúčtovaní. RZZP treba podať, keď si bola SZČO čo len jediný deň v roku.
kunkelovaa
02.06.08,11:58
Ak som bola minulý rok na rodičovskej dovolenke a zároveň som mala celý rok prerušenú živnosť a jednu dohodu (cca 10.tis.Sk), okrem rodičovského príspevku žiadne príjmy, nemusím podávať RZZP, však??
Jozef Mihál
02.06.08,12:28
Ak ste sa pri prerušení živnosti odhlásili zo ZP ako SZČO a boli teda počas celého roka 2007 prihlásená v ZP ako poistenec štátu, RZZP vykonať nemusíte.
zuzanask
03.06.08,06:20
ak som bola zivnostnik aj zamestnanec vyplnim tlacivo S aj SA, SB....
Potrebujem k tomu prilozit aj potvrdenie o zaplatenom poistnom od zamestnavatela.....to je to iste tlacivo co davaju k danovemu priznaniu....teda potvrdenie o prijme?
Petra29
03.06.08,06:29
ak som bola zivnostnik aj zamestnanec vyplnim tlacivo S aj SA, SB....
Potrebujem k tomu prilozit aj potvrdenie o zaplatenom poistnom od zamestnavatela.....to je to iste tlacivo co davaju k danovemu priznaniu....teda potvrdenie o prijme?
Nie, je to iné tlačivo: Doklad o výške príjmu a preddavkoch na poistné.
zuzanask
03.06.08,06:36
to treba žiadať zamestnavateľa?
Petra29
03.06.08,06:40
to treba žiadať zamestnavateľa?
áno trebalo do 15.5., po tomto termíne zamestnávateľ vydá potvrdenie do 15 dní od doručenia žiadosti
zuzanask
20.06.08,05:35
chcela by som si overit informacie. pri vyplnani RZZP typu SB sa do r. B06 - uhrn zaplatenych preddavkov zahrna aj suma zaplatena v januari za december. do riadku B06 - vydavky na poistne, ktore znizili ZD - treba uviest aj sumu nedoplatku?