JarkaL
29.05.08,14:17
Minulý týždeň som zistila, že kvetináče v areáli našej materskej škôlky sú z azbestu. V dnešnej dobe, keď sa azbest likviduje všade kde sa to dá, mi to pripadá nezodpovedné a hlúpe. Po mojej pripomienke mi bolo povedané, že pokiaľ sa nenájdu peniaze na nové kvetináče, tak to tak zostane. Myslím si, že tie krásne kvetinky, čo v nich majú, by mohli zasadiť aj do zeme, alebo hoci aj vyhodiť, ale tu ide predsa o zdravie detí a nie o peniaze.
Chobot
29.05.08,13:22
Minulý týždeň som zistila, že kvetináče v areáli našej materskej škôlky sú z azbestu. V dnešnej dobe, keď sa azbest likviduje všade kde sa to dá, mi to pripadá nezodpovedné a hlúpe. Po mojej pripomienke mi bolo povedané, že pokiaľ sa nenájdu peniaze na nové kvetináče, tak to tak zostane. Myslím si, že tie krásne kvetinky, čo v nich majú, by mohli zasadiť aj do zeme, alebo hoci aj vyhodiť, ale tu ide predsa o zdravie detí a nie o peniaze.

Samotný azbest nie je nebezpečný, pokiaľ sa s ním nemanipuluje a nedochádza k vdychovaniu jeho čiastočiek. Tie kvetináče by som nepovažoval teraz za také nebezpečenstvo. Práveže pri odstraňovaní, kedy sa s nimi manipuluje a dochádza k drveniu, vtedy je to nebezpečné, lebo pokiaľ sa čiastočky azbestu dostanú do pľúc, tak tam zostanú, telo sa ich nevie zbaviť.

Takže nemusíte to urgentne okamžite riešiť.
misomiso
29.05.08,13:24
V tych kvetinacoch mozes pestovat aj mrkvu. Azbest skodi, ako tu bolo napisane, ak su jeho vlakne rozptylovane do vzduchu.
petmar
29.05.08,18:59
Tiež doplním - hlavne z navlhnutého azbestu nič neodlieta, čo môže byť výhoda práve pri kvetináči.