jumi11
29.05.08,16:06
V roku 2007 som bol prvý polrok zamestnaný aj som mal živnosť. Potom, v druhom polroku, som mal len živnosť.
DP som robil v programe firmy KROS.

Vo výpise z DP mám len sumy (príjmy, základ dane, daň, apod.), ktoré sedia s príjmami zo živnosti. Znamená to, že DP je zlé? Mal by teda výpis obsahovať sumárne informácie za oba druhy príjmov?
veronikasad
29.05.08,14:10
V roku 2007 som bol prvý polrok zamestnaný aj som mal živnosť. Potom, v druhom polroku, som mal len živnosť.
DP som robil v programe firmy KROS.

Vo výpise z DP mám len sumy (príjmy, základ dane, daň, apod.), ktoré sedia s príjmami zo živnosti. Znamená to, že DP je zlé? Mal by teda výpis obsahovať sumárne informácie za oba druhy príjmov?
ano, DP je vyplnené nesprávne. Treba urobiť dodatočné DP, v ktorom budú zahrnuté aj príjmy zo zamestnania na základe Potvrdenia o zdan.mzde od zamestnávatela. Daň zrazenú zamestnávatelom si započítaš.

Výpis z DP pre soc. poisťovňu je správny, tam sa príjem zo zamestnania neuvádza, ale zrejme nie o tom hovoríš vo svojom príspevku.
------
Veronika
VladoaKatka
29.05.08,14:13
Vo výpise by si mal mať v r.02 príjmy a výdaje zo živnosti
a v r. 10 čiastkový základ dane podľa §6 DP r. č.59 typ B
a v r. 11 počet mesiacov SZČO v roku 2007
jumi11
29.05.08,14:20
Vďaka za odpovede. Opravím si to.
jumi11
29.05.08,14:27
Toto mám:
Vo výpise r.02 príjmy a výdaje zo živnosti
a v r. 10 čiastkový základ dane podľa §6 DP r. č.59 typ B
a v r. 11 počet mesiacov SZČO v roku 2007

Ešte mám dačo v riadku 12 - DDS.

Ale chýba mi tam niekde suma príjmov zo zamestnania. To je to, čo sa mi nezdá.
jumi11
29.05.08,14:30
Ešte na doplnenie:
V Potvrdení o podaní DP mám základ dane obsahujúci oba druhy príjmov.
Katija
29.05.08,14:48
Toto mám:
Vo výpise r.02 príjmy a výdaje zo živnosti
a v r. 10 čiastkový základ dane podľa §6 DP r. č.59 typ B
a v r. 11 počet mesiacov SZČO v roku 2007

Ešte mám dačo v riadku 12 - DDS.

Ale chýba mi tam niekde suma príjmov zo zamestnania. To je to, čo sa mi nezdá.
A prečo ti chýba? Veď tam tá suma nepatrí. SP zaujímajú príjmy a výdaje podľa § 6 a tie tam máš.
jumi11
29.05.08,15:09
Vzniklo to na zaklade podkladov pre hypo-uver. Ak im dam vypis, nechcu mi uznat osobitne prijmy zo zamestnania, lebo uz netrva.
Na potvrdeni to nevidia rozlisene. Uvidim, ci by nakoniec nevzali aj to potvrdenie.
Katija
29.05.08,15:15
Vzniklo to na zaklade podkladov pre hypo-uver. Ak im dam vypis, nechcu mi uznat osobitne prijmy zo zamestnania, lebo uz netrva.
Na potvrdeni to nevidia rozlisene. Uvidim, ci by nakoniec nevzali aj to potvrdenie. A kópia DP by im nestačila?
jumi11
29.05.08,15:17
Vyskúšam, čo sa dá urobiť.
veronikasad
30.05.08,11:06
Vzniklo to na zaklade podkladov pre hypo-uver. Ak im dam vypis, nechcu mi uznat osobitne prijmy zo zamestnania, lebo uz netrva.
Na potvrdeni to nevidia rozlisene. Uvidim, ci by nakoniec nevzali aj to potvrdenie.
Ak potrebuješ potvrdenie o príjme pre banku, žiadaj si výpis z daňového priznania priamo na DU - nie ten čo sa dáva do soc.poisťovne. Napíš si žiadosť a platí sa za to nejaký poplatok v kolkoch /myslím, že 50 al.100sk/.
Tam uvidíš všetky príjmy, vrátane tých zo záv.činnosti.

-------
Veronika