pgrno
29.05.08,15:13
Zdravim Vas,
chcem Vas poprosit o pomoc. Mam pozemok a chcem si na nom postavit rodinny dom. Je to v uzemi urcenom pre takyto druh vystavby, dodrzal som vsetky regulativa. mal som velmi opatrneho projektanta, ktory ma dotlacil k tomu ze vsetky nariadenia splnam aj s rezervou.

Ako neprekonatelny problem sa javi ziskanie stavebneho povolenia kvoli pripojke elektriky. Pracovnicka na urade v Ruzinove (bratislava) pozaduje stav.povelenie pre stavbu pripojky. v poriadku ale pre povolenie ziada zapis vecneho bremena vlastnikom pozemkov na okraji ktorych moja pripojka bude viest. jedna sa o docasny stav. chcu rekonstruovat cestu a tym padom sa budu robit nove pripojky, ale neviem kedy to bude, tak som ochotny zafinancovat a spravit si vlastnu docasnu. majitelia pozemkov suhlasili, dali mi to pisomne. (je ich 6). zapis vecneho bremena ale podla mna nepovolia lebo sa budu obavat aby potom nemali oni problemy s uradmi ked nieco budu potrebovat.

skusal som vybavit rozkopavku cesty, ze to dam tam. ta patri magistratu nasej najhlavnejsej dediny. tam ma vyslovene odbili. potrebujem k tomu tonu papierov. prijde mi to ako neschodne.

nikoho koho poznam taketo nieco nezazil. uz som skoro zufaly. neviem co mam spravit. zakazdym ked hladam sposob ako sa to da, najdu uradnici sposob ako sa to neda, ked sa spytam co mi poradia ako to urobit, nepovedia.

neviete mi s tym niekto prosim pomoct?
Karas Milan
29.05.08,16:10
Opýtaj sa najbližšieho suseda (možno bude rád) , či na svojej prípojke nemá nadbytočnú kapacitu ( akože na predaj ).

Ahoj
Ka Mil
turinic
30.05.08,05:14
s tym susedom by to nebol problem a podla mna elektrarne by tiez nemali problem s montazou dodatocneho meraca aj ked docasne.

ja sa ta spytam takto, to miesto kde ma byt el pripojka je tvoj pozemok, ktory sa este deli na pozemky spoluvlastnikov? pristupova cesta tam niekde je? alebo to je ta v dedine?

podobne riesim aj ja, mam pozemok spolu s dvoma surodencami, dohodli sme sa na pristupovej ceste - samostatna parcela ku kazdemu pozemku - ziadne spoluvlastnictvo a v nom budu vsetky is pre kazdeho. cize pri stavani domu na pozemku nebudes mat problem lebo vecne bremeno je na pristupovej ceste

mino
mlaco
30.05.08,05:27
Ako neprekonatelny problem sa javi ziskanie stavebneho povolenia kvoli pripojke elektriky. Pracovnicka na urade v Ruzinove (bratislava) pozaduje stav.povelenie pre stavbu pripojky.

Povodna otazka mozno hovori o tom ze pripojka elektriny je podmienkou ziskania stav. povolenia.

Mozno by ti vedela poradit odborna firma - ktora vybavuje stavebne povolenia. Oni by sa mali vediet vyznat.

Mne bude vybavovat SP na RD firma http://www.ipbpartner.sk/