Danina
29.05.08,16:28
Dobrý deň, mám takú dilemu, či môže konateľ a zároveń aj zamestnanec tej istej sro, byť iba konateľom. Dal by výpoveď , prihlásil by sa ako dobrovoľne nezamestnaný, platil by iby z toho vyplývajúce zdravotné poistenie. Prípadná odmenu konateľa by sa zdanila a odviedlo by sa z nej zdravotné poistenie. Je táto moja predstava správna, alebo z toho vyplývajú ešte nejaké povinnosti?
gogina
29.05.08,15:00
Môj názor na problém, v s.r.o. je možnosť, aby spoločník/konateľ/ jeden zakladateľ spoločnosti bol, zamestnanec, alebo konateľ, ktorý má zmluvu o výkone správy spoločnosti. Čo sa týka zamestnanca / konateľ/ má odvody v plnej výške ako zamestnanec,ked je zmluva tak sa platí len zdravotné poistenie 4%,10% a daň. Tým že bude platiť len zo zmluvy odvod sa mzdové prostriedky ušetria. Ak treba zmluvu poskytnem .Môj klient si vypláca ako konateľ na zmluvu o výkone čiastku 5 000,-
Danina
29.05.08,15:06
Ďakujem za odpoveď, tú zmluvu by som si rada pozrela, a keby sa to urobilo tak, že by sa konateľovi vyplatila odmena napríklad raz ročne alebo raz za polrok?