martinaj
12.04.05,06:57
Firma-platca DPH registrovaný v SR prijal služby od firmy-platcu DPH registrovaného v ČR s miestom plnenia v SR. Faktúra od dodávateľa neobsahovala DPH.

Je potrebné faktúru samozdaniť?
rene
14.04.05,21:04
Áno,je potrebné samozdaniť.
anina
21.04.05,14:21
A ak český dodávateľ vystaví faktúru s DPH? Vtedy to tiež samozdanujete?
Vladimír Ozimý
21.04.05,14:38
on nemal co vystavit fakturu z dph...a na skoleni pan minarsky a pan Balaz to rozoberali ze samozdanit by ste mali z celej sumy teda aj zo sumy z dph...
eviketa
21.04.05,15:33
Ak mám služby urobené v ČR firmou z ČR ako to bude s DPH? On mi to fakturoval aj s DPH a ja to mám tiež prehnať samozdanením?
Vladimír Ozimý
22.04.05,07:37
ak bola služba poskytnutá v čr(neviem o čo ide) tak všeobecne plati ze oni spravne vystavovali s dph...pokial si chcete uplatnit dph treba sa registrovat v čr a tam podať danove priznanie...
anina
22.04.05,08:53
Ale v tom pripade su sluzby zdanene v CR, nie su predmetom DPH v SR.Takze ich netreba zdanovať a mali by isť do nákladov včetne českej DPH, nie?
Vladimír Ozimý
22.04.05,09:33
myslim ze ano
Petronela
22.04.05,12:38
Pri službách s miestom plnenia v CR správne dodávateľ uviedol DPH. Vy ako plátca DPH v EU mate nárok na vrátenie DPH. Nie je potrebné sa zaregistrovať v CR a podať Danove priznanie. Je potrebné vyplniť Žiadosť na vrátenie DPH , ktorú nájdete na www stránkach ministerstva financií CR a žiadať o vrátenie Financní urad Praha 1. Ak si DPH nenárokujete vrátiť, táto nie je Vašim daňovým nákladom.
ala13
22.04.05,13:18
Nie je to papierovo narocne? Aka je to www?
Ale ma to logiku, cudzinci ziadaju DU BA I o vratenie, tiez sa tu neregistruju.
Tak asi mam 1 chybu v uctovnictve, zaradila som PC kupene v AT aj s MwSt, neziadala som o vratenie.
eviketa
22.04.05,15:40
A to fakt nemožem dať celé do nákladov aj s DPH a nič nežiadať späť ? Kde to presne prosím nájdem ?
Vladimír Ozimý
22.04.05,15:59
do nákladov sa da dať dph na ktorú nemas narok, na tuto je narok tak mi z toho vychadza ze sa neda...
Deni
22.04.05,18:33
Dobrý deň!
A viete mi niekto poradiť ako je to s tovarom?
Pri predaji tovaru z SR do ČR podnikateľovi, FO, ktorý podniká v ČR na slovenský živnosťák a nie je platiteľom dph, vystavím FA s DPH alebo bez DPH?
Keby bol platiteľom vtedy je to bez DPH, ale nie mi je to jasné v tomto prípade.
Ďakujem.
JanaSys
23.04.05,06:17
Ak ten slovenský podnikateľ má pridelené české ICDPH (pozor, majú jedno čislo aj pre DIČ - musí byť registrovaný ako platca DPH v ČR) a máš niektorý z dokladov o tom, že to opustilo územie ČR, tak je to bez DPH. Lenže logicky, ak ten Slovák si dá niečo doviesť do ČR, tak tam asi robí činnosti podliehajúce dani a podľa mňa má povinnosť sa tam registrovať. (je to aj v našom zákone = ak tu zahraničná osoba robí činnosti podliehajúce dani, musí sa zaregistrovať)