caligulax
29.05.08,18:41
Ahojte. Vie mi tu niekto dat nejake info o tejto koznej chorobe, liecenie a tak? Dakujem pekne M.
Zoltán Kovács
29.05.08,17:22
caligulax
29.05.08,17:35
smith dakujem, ale tieto stranky som uz citam. NO po pravde mne sa zacala Alopecia areata asi pre pol rokom. Len tak odrazu som to zbadal pri holeni, najprv na brane a potom neskor na na vlasovej casti smerom ku krku... Stale som chodil nakratko ostrihany no teraz ma vlasy ako strasidlo, dlhe neupravene skrivajuce sa pod ciapkov len aby som zakril tu kruhovitu cast kde nemam vlasy... Je to take blbe...... Ale dakujem za odpoved :))
dusansl
29.05.08,19:03
Vážený pane,
Váš problém nie je problémom kožným. Jeho príčina spočíva v tráviacom trakte a je odstrániteľná. Následne zmiznú aj dôsledky.
Je známe dosť prípadov úplnej obnov rastu vlasov. Je na Vás ako túto informáciu zužitkujete.
S pozdravom Dušan
caligulax
30.05.08,14:46
Dakujem pekne za vsetky odpovede :)
zorka 1
09.06.08,08:54
Caligulax,
moja znama mala tiez tie kolecka, zarastlo jej to samo, ale trvalo to dost dlho:(
Ale viem, ze staci ist ku koznemu, natrie ti to parkrat dusikom a da nejaku vodicku na potieranie a budes zase fesak:)
peterbe
18.09.08,21:42
Tema je stara, prepačte, ale chcem sa opytať, či je možne aby na mieste vypadaných vlasov rastli nove, ale bez pigmentu? Biele? Alebo je to niečo iné?
peterbe
18.09.08,22:00
Asi pred dvomi rokmi mi zacali vypadavat vlasy vzadu za lavym uchom. Vytvorila sa plesinka, velka ako koruna, ale nasledne narastli na tom mieste biele vlasy (nie sedive). Neskor sa to zacalo rozsirovat,teraz to mam v tvare akehosi trojuholnika. Myslim si,ze na mieste novo vypadanych vlasov mi zacinaju rast biele vlasy. Je to AA, alebo nieco ine?
BXLmiami
19.09.08,11:40
Alopecia areata je ložiskovité vypadávanie vlasov zdanlivo bez príčiny,často nie je ani postihnutá koža,zato veľmi veľmi často sa nájde zle korigovaná očná vada.Takže je to smiešne,ale ked padajú vlasy,tak zároven s kožným lekárom treba ísť aj na očné.Popisovaný prípad už nie je alopecia areata,nakoľko vlasy dorástli,ale dorástli šedivé,čiže bez pigmentu,s tým sa veľa spraviť nedá.Upraví sa to len vekom-ošedivejú aj ostatné.:)
peterbe
20.09.08,11:26
Ďakujem za reakciu. Myslím si tiež, že časom sa to upraví a ošedivie mi celá hlava. Len aby to bola len takáto banalitka. Ešte raz ďakujem.
opat
21.09.16,12:19
Zdravím Vás

samozrejme, že AA má vnútornu príčinu. Mal so ju aj ja, ale už je to za mnou.
Liečba je pre lekárov neznáma avšak základné vyšetrenia su nutné, aby sa vylučili základné ochorenia tela.
Ak chcete napíšte mi, poviem ako som sa vyliečil. Mám aj fotografie ako to postupne pekne zarastalo. Spôsob ktorým som sa liečil - vylieči skoro všetky autoimunitne poruchy, v pohode aj alopeciu totalis! Bez žartov.
Nepouživajte vodičky ani minoxidily ani listy z orecha, lebo je to iba zakrytie hlavnej príčiny !

Opat
migellsk
03.07.19,10:31
zdravim mam problem alopecia barbae , male ložisko postupne sa rozširuje neviem čo robiť, prosím poradte