darina1212
29.05.08,20:15
dobry den, pisem bakalarsku pracu na temu struktura vlastneho imania v jednotlivych organizacno-pravnych formach podnikov a chcela by som sa opytat, ci by ste mi nevedeli poradit, kde by som nasla nejake info o tom, ako sa meni vlastne imanie pri zmene pravnej formy, napr. druzstvo na a.s. alebo s.r.o. na a.s.
za vsetky napady dakujem;)
Zoltán Kovács
29.05.08,18:16
Nemáš náhodou na mysli základné imanie? Totiž vlastné imanie je závislé od toho koľko má majetku spoločnosť, aká je zadlženosť..... A to veru nie je viazané na formu, či ide o a.s, s.r.o. alebo družstvo.
darina1212
29.05.08,18:22
ja som brala zakladne imanie ako sucast vlastneho imania..uctovnictvo som mala len 2 semestre takze si neviem predstavit co vsetko sa tam meni..aj ked viem ze na vysledky hospodarenie to nebude mat vplyv ale napr. fondy sa nemenia?
Petra29
29.05.08,18:36
Štruktúra VI: zákl.imanie, kapitálové fondy, fondy zo zisku, výsledok hospodárenia. ZI je jednou zo zložiek VI, keďže každá právna forma si vyžaduje iné min.ZI, zmena právnej formy bude mať za následok zmenu ZI, tým pádom aj zmenu VI. Kapitálové fondy taktiež ovplyvnia pri zmene právnej formy VI: konkrétne tvorba rez.fondu, ktorý je napr. v a.s. povinný pri vzniku, pri s.r.o. nie, ale môže vyplývať zo spol.zmluvy. Skúste len Obch.zák. a z neho načerpáte všetky odpovede ku všetkým právnym formám.