Elena33
29.05.08,20:23
Caute,
potrebovala by pravnu radu ohladom zmluvnych terminov. Staviame totiz dom cez sukromnu firmu, s ktorou sme podpisali zmluvu. Na zmluve je napisane:
Stavba bude dokoncena do 6/2008. V pripade omeskania mame narok na uroky z omeskania. Otazka znie, ci uroky z omeskania sa maju zacat pocitac od 1.6.08 alebo od 1.7.08, kedze na zmluve nie je presne stanoveny den v mesiaci.
Vopred dakujem za info
turinic
30.05.08,05:06
termin omeskania a uroky.....bud pripravena ze ti neuznaju ziadne uroky z omeskania, pretoze si najdu vzdy nejaky dovod. ked to budes chciet ist tahat na sud, mozes prehrat, pretoze pouziva sa znama formulka "stavba je dokoncena, ale s chybami...."

takto som dopadol ja pre 5timi rokmi, zmluvu som mal na den, problemy so strechou sa tahali roky, medzitym sa firma prestala ozyvat, skoncila zaruka a teraz ju musim robit nanovo :( :( :(

nase stavebne firmy nepoznaju plnenie dohody, je jedno ci je na papieri alebo ustne.

jedine co ti mozem odporucat, dohodni si stretnutie so zhotovitelom, daj si vysvetlit ten bod v zmluve a pripadnu upravu ries dodatkom k zmluve.

mino